Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Sopot – 5 interesujących muzeów

Sopot – 5 interesujących muzeów
Zobacz więcej zdjęć »
Sopot kojarzy Ci się głównie z głośnymi imprezami na Monciaku, spacerem po molo i festiwalem muzycznym? Wbrew pozorom to miasto ma do zaoferowania o wiele więcej – w tym szeroką ofertę muzealną.

Przedstawiamy 5 muzeów i galerii w Sopocie, które spełnią oczekiwania nawet największych poszukiwaczy regionalnych ciekawostek oraz miłośników historii.

Z tekstu dowiesz się:

  • czym może Cię skusić Muzeum Sopotu,
  • jakie atrakcje oferuje Muzeum Figur Woskowych,
  • dlaczego warto odwiedzić Muzeum Rybackie,
  • co zobaczysz, odwiedzając Grodzisko w Sopocie,
  • kogo przyciągnie Państwowa Galeria Sztuki.

Bliskość morza, rozbudowana infrastruktura turystyczna i walory uzdrowiskowe sprawiają, że Sopot przez cały rok przyciąga gości z Polski i zagranicy. Latem największą atrakcją jest bez wątpienia plaża, jednak gdy pogoda przestaje dopisywać, warto zapoznać się bliżej z ofertą kulturalną miasta. Zapraszamy do sopockich muzeów!

Muzeum Sopotu

Muzeum Sopotu mieści się w zabytkowej willi tuż przy plaży. Jego misją jest gromadzenie pamiątek i popularyzacja wiedzy na temat miasta. Zbiory muzeum obejmują około 10 tysięcy eksponatów historycznych i dzieł sztuki – w tym mapy, pamiątkowe pocztówki czy przedmioty pochodzące z sopockiego kasyna. Część mebli i przedmiotów codziennego użytku to elementy pierwotnego wystroju willi. Większość eksponatów została ofiarowana przez dawnych i obecnych mieszkańców Sopotu.

Muzeum Figur Woskowych w Sopocie

Sopot Wax Museum znajduje się na bulwarze Bohaterów Monte Cassino. Można tu zobaczyć kilkadziesiąt figur woskowych przedstawiających aktorów, muzyków, bohaterów popkultury, sportowców czy polityków. To doskonałe miejsce, by zrobić sobie zdjęcie z figurą Angeliny Jolie, Michaela Jacksona, Gandalfa lub Alberta Einsteina.

Rybackie Mini Muzeum w Sopocie

Niedaleko sopockiego mola znajduje się niewielkie muzeum poświęcone rybołówstwu i pracy na morzu. Powstało jako prywatna inicjatywa pana Jerzego Piątka, doświadczonego rybaka morskiego. Znajdują się tu pamiątki zgromadzone przez pana Jerzego i trzy pokolenia jego rodziny. Z niemal każdym przedmiotem wiąże się fascynująca historia, którą twórca muzeum chętnie się podzieli.

Grodzisko w Sopocie

Grodzisko jest oddziałem Muzeum Archeologicznego w Gdańsku. To najstarszy zabytek Sopotu – kompleks archeologiczny zbudowano w miejscu odkrycia pozostałości po słowiańskim grodzisku z IX w. Można tu więc zobaczyć pieczołowicie przygotowaną rekonstrukcję grodu (chaty, bramę, palisadę) oraz dowiedzieć się więcej na temat życia codziennego Słowian Pomorskich.

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie

Galeria mieści się w budynku Domu Zdrojowego. Są tu organizowane wystawy sztuki nowoczesnej prezentujące różnorodne zjawiska artystyczne, koncerty, imprezy teatralne czy pokazy filmowe.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Sun & Snow, oferującą apartamenty nad morzem i w innych regionach kraju (w tym też apartamenty Sopot). Obiekty zapewniają najwyższy stopień prywatności – do dyspozycji gości pozostają miejsca noclegowe z aneksem kuchennym i łazienką. Firma Sun & Snow wdrożyła również wiele restrykcji sanitarnych, które mają zapewnić bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »