Kobieta, zdrowie, uroda » Dziecko

SP 3 z Raciborza najlepsi w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

SP 3 z Raciborza najlepsi w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej
Zobacz więcej zdjęć »
W czwartek, 26 kwietnia w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 w Raciborzu odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy Ekonomicznej pod hasłem „Młody człowiek w świecie pieniądza”. Najlepszą drużyną okazali się uczniowie z SP 3 w Raciborzu.

Młodzież powiatu raciborskiego wzięła udział w VIII edycji Powiatowego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej, którego hasło przewodnie brzmiało „Młody człowiek w świecie pieniądza”. 

Do konkursu przystąpili uczniowie z 2 i 3 klas gimnazjalnych, a nawet osoby z 7 klas podstawówki. Pierwszy etap konkursu zorganizowano indywidualnie w każdej placówce, która wyraziła chęć uczestniczenia w projekcie. Drugi i trzeci poziom odbył się 26 kwietnia w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 1 (dawny Ekonomik).

W konkursie udział wzięło 7 drużyn z raciborskich i powiatowych szkół. Pośród nich byli uczniowie z Grzegorzowic, Kornowaca, Kuźni Raciborskiej, Nędzy oraz raciborskich SP1, SP3 i SP4. Rywalizacja odbywała się na dwóch etapów. W pierwszej części uczestnicy rozwiązali test ekonomiczny. Do kolejnej rundy zakwalifikowały się trzy drużyny, które wzięły udział w następnym quizie. O miano najlepszych „młodych ekonomistów” walczyły drużyny z SP3, Kornowaca i Kuźni Raciborskiej. Zwyciężyli uczniowie z SP3. 

Poziom wiedzy, jaki w tym roku wykazywali uczniowie był imponujący. Pytania były naprawdę trudne, poziomem zbliżone do wiedzy, jaką wymaga się od maturzystów, albo uczniów technikum przystępujących do egzaminów zawodowych. Zagadnienia dotyczyły m.in. wiedzy z zakresu bankowości czy podatków. Uczniowie poradzili sobie z nimi znakomicie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Gratulujemy wszystkim, a szczególnie zwycięzcom- podkreśla Justyna Kwaśny, nauczyciel przedmiotów zawodowych z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował starosta raciborski Ryszard Winiarski oraz Raciborska Izba Gospodarcza. 

* * *
Autor tekstu: Justyna Korzeniak/ Adventure Media

* * * 
Raciborska Izba Gospodarcza Raciborska Izba Gospodarcza jest organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa i osoby prowadzące działalność gospodarczą, która powstała 03.09.1990 r. RIG wspiera wszelkie inicjatywy służące rozwojowi gospodarczemu, tworzy warunki współpracy w kraju i za granicą. Izba reprezentuje jednostki gospodarcze wobec władz samorządowych, urzędów i instytucji.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 82713 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )