Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Specyfika białka

Specyfika białka
Zobacz więcej zdjęć »
Mówiąc o składnikach pokarmowych, które powinny znaleźć się w codziennej diecie każdego człowieka, wskazujemy na białko, węglowodany, tłuszcze, na witaminy oraz inne mikroelementy.

Bez wątpienia każdy z tych składników pokarmowych jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, każdy spełnia swoją specyficzną rolę i tak naprawdę żadnego z nich nie powinno zabraknąć w codziennie spożywanych posiłkach. W tym miejscu w sposób szczególny chcemy zatrzymać się nad białkiem, nad pierwszym z wymienionych składników.

Składniki w organizmie

Mówiąc o węglowodanach oraz o tłuszczach, wskazujemy na to, iż składniki te mogą w naszym organizmie być w pewnych ilościach gromadzone i wykorzystywane wówczas, gdy zaistnieje taka potrzeba. Tym samym dostarczanie węglowodanów oraz tłuszczów każdego dnia nie jest czymś obligatoryjnym i koniecznym. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w odniesieniu do białka. Tenże składnik pokarmowy nie może być gromadzony na zapas, ponieważ nasz organizm nie posiada takich możliwości, nie jest w stanie tego zrobić. Tym samym jeśli mówimy o podaży białka, musimy zwrócić uwagę na to, aby było ono dostarczane do naszego organizmu każdego dnia bez wyjątku, aczkolwiek w odpowiednich ilościach, w odpowiednich proporcjach w stosunku do pozostałych składników pokarmowych.

Białko i jego rola

Białko dla naszego organizmu jest niezwykle istotne, jest składnikiem odpowiadającym za budowanie każdej tkanki, za regenerację poszczególnych komórek naszego ciała, jest odpowiedzialne za wydzielanie różnych enzymów, w tym przede wszystkim za wydzielanie enzymów trawiennych. Jego roli nie można bagatelizować, a tym samym nie można bagatelizować kwestii dostarczania białka w diecie każdego dnia. Wszelkie niedobory białka w bardzo krótkim czasie spowodują różne dysfunkcje naszego organizmu, spowodują pogorszenie naszego samopoczucia oraz pogorszenie stanu naszego zdrowia, a tego przecież nikt z nas nie chce. Dostarczenie białka do organizmu jest czymś łatwym, a więc warto o tym bardzo gruntownie pomyśleć.

http://anusiakowe-opowiesci.blogspot.com/ Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD Nutrition
http://nutrition.kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »