Firma » Finanse

Speedway 2 dostępny w Expanderze

Speedway 2 dostępny w Expanderze
Zobacz więcej zdjęć »
Do 17 kwietnia w placówkach Expandera trwają zapisy na nowy produkt strukturyzowany: Speedway – 2 edycja. Spośród innych ofert rynkowych wyróżnia go elastyczny czas trwania inwestycji, uzależniony od zmiany kursów akcji pięciu wybranych międzynarodowych koncernów.

Speedway - 2 edycja, podobnie jak jego pierwsza edycja, został przygotowany przez Wealth Solutions SA i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA Dystrybutorem produktu, który jest oferowany w formie grupowego ubezpieczenia na życie i dożycie, jest Expander.

Zwrot z inwestycji będzie zależał od kursów akcji pięciu koncernów: Coca-Cola, Merck&Co. (światowa korporacja farmaceutyczna), RWE (jedna z pięciu największych firm energetycznych w Europie), Sanofi-Aventis (największy koncern farmaceutyczny w Europie) i Unilever (m. in. Saga, Delma, Knorr, Rama, Lipton, Dove, Algida). Minimalna wpłata wynosi jedynie 5000 zł.

Inwestycja może zakończyć się już po roku. Wystarczy, że po upływie tego okresu akcje wymienionych spółek znajdą się na poziomach równych lub wyższych wartości z dnia rozpoczęcia okresu ubezpieczenia (28 kwietnia 2009 r.). Wówczas, kończąc inwestycję, inwestor otrzyma zwrot składki zainwestowanej powiększonej o kupon wartości od 13% do 17%. W sytuacji, gdy warunek nie będzie spełniony, ponowny odczyt zostanie dokonany po dwóch latach. Jeśli wszystkie akcje będą wtedy przynajmniej na poziomie startowym, inwestycja zakończy się wypłatą kuponu między 26% a 34%. Analogicznie, w przypadku spełniania warunku po trzecim i czwartym roku, możliwy do zrealizowania zysk to od 39% do 51% i oraz od 52 do 68%. Jeśli ostatecznie po czterech latach nadal nie wszystkie spółki będą na poziomie wyższym lub równym początkowemu, inwestycja zakończy się zwrotem 90% zainwestowanego kapitału.

Dzięki formie ubezpieczenia na życie i dożycie, w przypadku śmierci ubezpieczonego, uprawnieni wskazani do wypłaty świadczenia ubezpieczeniowego z tytułu zgonu ubezpieczonego otrzymają 100,1% zainwestowanej przez klienta składki. Świadczenie ubezpieczeniowe z tytułu zgonu zwolnione jest z podatku od spadków i darowizn. Ochronę ubezpieczeniową świadczy Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA

Expander, zgodnie ze strategią budowania kompleksowej oferty usług doradztwa finansowego, oprócz nowych produktów strukturyzowanych, oferuje również wiele innych korzystnych metod efektywnego lokowania oszczędności oraz pozyskiwania środków finansowych. Klienci Expandera mogą wybrać najlepiej dopasowany kredyt hipoteczny lub uzyskać atrakcyjny kredyt gotówkowy. Ponadto Expander posiada bogatą ofertę produktów inwestycyjnych oraz oszczędnościowych. Korzystając z pomocy doradców Expandera można także nabyć korzystną polisę inwestycyjną lub podpisać umowę z OFE.

Szczegółowe informacje na temat produktu strukturyzowanego Speedway - 2 edycja określone są w Warunkach Ubezpieczenia Speedway, a ponadto informacje o innych instrumentach finansowych oferowanych przez firmę Expander, dostępne są na stronie internetowej: www.expander.pl.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »