Technologie » Komputery

Spółka PKP Intercity wybiera Oracle Business Intelligence Applications

Spółka PKP Intercity wybiera Oracle Business Intelligence Applications
Zobacz więcej zdjęć »
Oracle Polska informuje, że Spółka PKP Intercity SA rozpoczęła wdrożenie systemu Oracle Financial Analytics, będącego częścią pakietu aplikacji analitycznych Oracle Business Intelligence Applications.

Jest to już kolejny w tej firmie projekt dotyczący Aplikacji Oracle, po wdrożeniu modułów finansowych systemu Oracle E-Business Suite, które zakończyło się w 2007 roku. Ponadto Spółka jest w trakcie wdrożenia aplikacji logistycznych systemu Oracle E-Business Suite.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Wykonawcą projektu jest firma PKP Informatyka spółka z o.o. - konsultanci Biura Wdrożeń i Utrzymania Systemów Finansowych, wspierani wiedzą i doświadczeniem konsultantów Oracle Polska. Od października 2009 trwają analizy przedwrożeniowe, planowany termin zakończenia projektu, to koniec maja 2010. W ramach wdrożenia zostaną zainstalowane interfejsy łączące nowe rozwiązanie z modułami pakietu Oracle E-Business Suite. 

Wypowiedzi towarzyszące 

"Na bazie systemu Oracle będzie utworzone rozwiązanie analityczne, które stanie się nowoczesną hurtownią danych z gotowym pakietem raportującym, wspomagającą pracę analityków i kadry zarządzającej Spółki PKP Intercity SA" – mówi Marcin Trzaska, Prezes Zarządu PKP Informatyka. "System jest otwarty i pozwala na łatwe jego rozbudowanie, co ma znaczenie zwłaszcza dla dynamicznie rozwijających się firm, w których szybko powiększa się ilość danych przetwarzanych w systemach finansowych". 

"Oprogramowanie Oracle Financial Analytics zawiera wiele przydatnych wskaźników finansowych, ostrzeżeń, raportów i konsol przeznaczonych dla kontrolerów, analityków finansowych i kierowników, które zapewniają wgląd w sytuację organizacji i umożliwiają podjęcie odpowiednich działań w odpowiednim czasie" – komentuje Marcin Krogulec – Dyrektor Biura Teleinformatyki z firmy PKP Intercity SA. "Wiele raportów standardowych, analiz oraz kokpitów menedżerskich systemu zostało opracowanych w przemyślany i usystematyzowany sposób procesowy, dzięki czemu nasza kadra menedżerska otrzyma pełny zakres informacji zarządczych, istotnych przy podejmowaniu decyzji biznesowych". 

"Monitorowanie efektywności biznesowej oraz maksymalizowanie wydajności budżetowej jest priorytetem dla wszystkich firm oraz organizacji" — powiedział Marek Wdowicz, Dyrektor Sprzedaży Aplikacji Oracle Polska. "Przy zastosowaniu Oracle Financial Analytics kontrolerzy, analitycy finansowi i kierownicy działów mogą na bieżąco monitorować efektywność, a także analizować określone wskaźniki i porównywać je z budżetem lub wartościami wzorcowymi. W prosty sposób mogą wykryć odchylenia od normy i podjąć działania mające na celu ich wyeliminowanie, zanim staną się poważnymi problemami". 

Informacje dodatkowe

Aplikacje Analityczne Oracle to kompletne, gotowe do użycia rozwiązania klasy BI, umożliwiające zaawansowane analizy biznesowe oparte na rolach, które może przeprowadzić każdy uprawniony pracownik organizacji — od specjalisty ds. obsługi klienta do dyrektora generalnego — oraz pozwalające podejmować trafniejsze decyzje, skuteczniej działać i optymalizować procesy biznesowe. Aplikacje Analityczne Oracle są oparte na założeniu, że dane mogą być przechowywane w różnych miejscach i potencjalnie w wielu aplikacjach, które nie są ze sobą w pełni zintegrowane. Dlatego też zawierają gotowe do użycia adaptery do wyodrębniania, przekształcania i ładowania danych (ETL), a także warstwę merytoryczną umożliwiającą korzystanie z wielu popularnych aplikacji operacyjnych oraz źródeł danych, takich jak Oracle E-Business Suite, Siebel CRM, SAP, PeopleSoft Enterprise, JD Edwards, informacje operacyjne telecentrów oraz wiele innych systemów. 

O Korporacji Oracle

Oracle jest największym na świecie dostawcą oprogramowania biznesowego. Więcej informacji na stronie www.oracle.com

Znaki towarowe

Oracle jest zarejestrowanym znakiem towarowym korporacji Oracle i/lub jej filii.

Inne nazwy mogą być znakami towarowymi zarejestrowanymi na rzecz odpowiednich osób uprawnionych. 

Kontakt

Katarzyna Pilarska, PR Manager Oracle Polska, tel. 0 602 410 795Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Oracle

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »