Firma » Biznes

Spółka zarejestrowana pod dotacje

Spółka zarejestrowana pod dotacje
Zobacz więcej zdjęć »
Dotacje unijne to ogromna szansa dla początkujących przedsiębiorców, którzy nie posiadają wystarczających środków pieniężnych, jednak dzięki dodatkowemu wsparciu mogą zrealizować swoje plany.

Początkujący przedsiębiorcy bardzo często posiadają doskonały pomysł na biznes i niezwykle szeroką wiedzę w danym zakresie. Jednak przez brak wystarczających środków finansowych ich firma nigdy nie osiąga należnego jej sukcesu bądź szybko upada. 

Nowopowstałe firmy charakteryzuje niewielka, a czasem nawet znikoma zdolność kredytowa. Tymczasem zagadnienie to jest kluczowe podczas ubiegania się o dodatkowe środki pieniężne w postaci kredytów bądź pożyczek. Z pomocą start-upom przychodzi Unia Europejska oferująca szereg różnych dotacji. Swoje działania Unia kieruje zazwyczaj do ściśle określonej grupy docelowej. Tak więc może zdarzyć się sytuacja, w której okaże się, że nasza działalność nie spełnia kryteriów unijnych, a więc nie może wziąć udziału w konkursie o daną dotację. W takiej sytuacji pomocne okazują się firmy, w których ofercie dostępna jest spółka zarejestrowana pod dotację. Jej zasadniczym celem jest zaoferowanie potencjalnym przedsiębiorcom spółek zarejestrowanych pod określone poddziałanie. 

Komisja Europejska niektóre dotacje kieruje do określonych form prawnych np. spółek z o.o.. Chcąc uzyskać świadczenia z tego typu dotacji musimy zatem prowadzić działalność właśnie w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. W momencie, gdy zostaną ogłoszone nabory wniosków możemy jednak nie zdążyć zarejestrować takiego podmiotu, a więc stracimy możliwość zdobycia środków pieniężnych z tego tytułu. Firmy trudniące się w sprzedaży gotowych spółek są przygotowane na takie okoliczności. Posiadają spółki zarejestrowane pod określone programy unijne. Zakup takiej spółki zajmuje od jednego do dwóch dni. Dzięki temu potencjalny przedsiębiorca może z dnia na dzień otrzymać jednostkę w pełni spełniającą unijne kryteria.

Gotowa spółka to nic innego jak podmiot gospodarczy, który przeszedł już pełną rejestrację w związku z czym jest przygotowany by natychmiast poprowadzić pod sobą działalność gospodarczą. 

Potwierdzeniem wpisów do należytych instytucji są numery NIP, KRS i REGON, opcjonalnie także numer VAT i VAT-EU. Ponadto jednostka ta wyposażona jest też w kapitał zakładowy oraz umowę sporządzoną w formie aktu notarialnego. Decydując się na zakup gotowej spółki jednym z nielicznych obowiązków przyszłego właściciela będzie złożenie podpisu na tym dokumencie. Co ważne, musi odbyć się to w obecności notariusza. 

Decydując się na zakup gotowej spółki należy zwrócić uwagę na kilka zasadniczych kwestii. Najważniejszą z nich jest historia gospodarcza podmiotu. Tylko czyste spółki są w stanie zapewnić nam pewność oraz bezpieczeństwo, które jest kluczowe zwłaszcza podczas stawiania pierwszych kroków na rynku. Dokumentację o braku zobowiązań i zadłużeń powinien przedstawić nam sprzedawca. Aby zwiększyć swoją wiarygodność na rynku warto zdecydować się na zakup spółki stażowej z czystą historią gospodarczą. Spółka taka została zarejestrowana pewien czas wcześniej w związku z czym zostanie obdarzona większym zaufaniem w otoczeniu biznesowym, a także zwiększy swoją zdolność kredytową , co w konsekwencji pozwoli jej pozyskać środki niezbędne dla rozwoju firmy. Nabywając taką jednostkę będziemy mieli ogromne szanse na szybkie zdobycie klientów, partnerów biznesowych oraz dodatkowych pieniędzy.    Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 102697 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )