Firma » System prawny

Spółki zoo Warszawa

Spółki zoo Warszawa
Zobacz więcej zdjęć »
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest formą prawną przedsiębiorstwa utworzoną przez jednego bądź kilku wspólników. Po raz pierwszy została utworzona w Niemczech w latach 90. XIX wieku. Inne kraje unijne szybko przejęły wzorce niemieckie.
W Polsce podmiot ten pojawił się niespełna 30 lat później, a konkretnie w roku 1919.

Aktualnie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to najczęściej wybierana forma prowadzenia działalności gospodarczej na terenie Rzeczypospolitej Polski. Zainteresowanie tym podmiotem gwałtownie wzrosło w roku 2009, kiedy to jej minimalny kapitał zakładowy został obniżony z 50 tysięcy złotych do jedynych 5 tysięcy złotych. Dzięki tej zmianie forma ta stała się dostępna dla znacznie szerszego grona odbiorców.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformy Link BuildinguSpółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest osobą prawną, co oznacza, że jest podmiotem praw i obowiązków oraz może we własnym imieniu dokonywać czynności prawnych. W związku z tym, to właśnie spółka bierze pełną odpowiedzialność za zobowiązania zaciągane w jej imieniu. Dzięki temu jej wspólnicy nie biorą odpowiedzialności za powstałe z tego tytułu zadłużenia. Jest to jeden z głównych aspektów dla których wiele osób decyduje się poprowadzić działalność właśnie pod tą postacią.

W spółce z o.o. musi funkcjonować Zgromadzenie Wspólników oraz Zarząd. Pierwsza z wymienionych jednostek jest w niej najważniejszym organem. To ona podejmuje uchwały, a więc decyduje o poszczególnych aktywnościach firmy. Zarząd z kolei prowadzi sprawy spółki i ją reprezentuje, co ważne - jest on wybierany przez Zgromadzenie Wspólników. Nie obligatoryjnie w spółce z o.o. może też funkcjonować Komisja Rewizyjna bądź Rada Nadzorcza, które nadzorują działalność spółki we wszystkich dziedzinach. Powołanie tych organów jest obowiązkowe tylko i wyłącznie jeżeli kapitał zakładowy spółki przekracza pół miliona złotych, a wspólników jest więcej niż 25 oraz, gdy spółka powstała ze spółki Skarbu Państwa.

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przeprowadzona w sposób tradycyjny wymaga zawarcia umowy w formie aktu notarialnego. Ponadto potencjalny przedsiębiorca musi dopełnić wielu formalności w Krajowym Rejestrze Sądowym, Urzędzie Skarbowym oraz Urzędzie Gminy. Aktualnie, a konkretnie od roku 2012 niedogodności te można pominąć rejestrując spółkę online w ramach tzw. "jednego okienka". Umowa spółki zarejestrowanej w trybie S24 jest opracowywana na podstawie wzorca umowy, dzięki czemu nie jest wymagana forma aktu notarialnego. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić czas, ale również koszty związane z taksą notarialną.

Od wielu lat na rynku szerzy się również sprzedaż gotowych spółek z ograniczoną odpowiedzialnością. Są to gotowe podmioty gospodarcze, pod którymi przedsiębiorcy mogą natychmiast poprowadzić własną firmę. Decydując się na zakup takiej jednostki warto zadbać, aby jej rejestracja odbyła się w prestiżowej lokalizacji. W przypadku Polski najbardziej atrakcyjna jest stolica. Spółki zoo Warszawa obdarzane są zazwyczaj ogromnym zaufaniem w otoczeniu biznesowym, co jest niezwykle ważne zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy swoją przygodę z biznesem i szukamy nie tylko Klientów, ale również partnerów biznesowych.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Konsultant_Finansowy

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »