Rozrywka i wypoczynek » Sport

SPORT IN MIND - nowa inicjatywa IRSIE i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

SPORT IN MIND - nowa inicjatywa IRSIE i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Zobacz więcej zdjęć »
W dzisiejszym społeczeństwie istnieje wiele powszechnych błędnych przekonań na temat chorób psychicznych, dlatego powstała inicjatywa SPORT IN MIND, która wykorzystuje siłę sportu do poprawy jakości życia psychicznego i fizycznego poprzez sport i aktywność fizyczną.

   W nawiązaniu do Europejskiego Dnia Mózgu, który świętowaliśmy wczoraj 18 marca 2019 r. prezentujemy Państwu inicjatywę poświęconą sportom mentalnym-powszechnie określanymi na świecie jako Mind Sport, w poczet których włączane są m.in. szachy, warcaby czy brydż, która stanowi nowy projekt, obok sportów tradycyjnych, realizowany przez zespół ekspertów i współpracowników Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji oraz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

   „Sport in mind" zajmuje się opracowaniami naukowymi i popularyzacją informacji w zakresie szeroko pojętej kognitywistyki, psychologii sportu, treningu mentalnego, a przede wszystkim samych gier i sportów umysłowych i opartych na aktywności intelektualnej, zgodnie ze znowelizowaną ustawą i definicją sportu. Zachęcamy do współpracy i obserwowania strony na facebooku.


https://m.me/sportymentalnewpolsce

Autor: Patrycja Jaksim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »