Rozrywka i wypoczynek » Sport

SPORT JAKO ŚRODEK W PRZECIWDZIAŁANIU AGRESJI WŚRÓD MŁODZIEŻY.

SPORT JAKO ŚRODEK W PRZECIWDZIAŁANIU AGRESJI WŚRÓD MŁODZIEŻY.
Zobacz więcej zdjęć »
Zjawisko agresji wśród młodzieży jest jednym z poważniejszych problemów i w ostatnich latach znacząco narasta. Najbardziej rozpowszechnioną formą agresji jest agresja słowna, której doświadczyło aż 63% uczniów.

33% uczniów doświadcza agresji fizycznej, 41% doświadczyło odtrącenia, rozpowszechniani kłamstw i wykluczenia z grupy.

W dniach 7-8.12.2018 r. przedstawiciel Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji- Sylwia Gocławska uczestniczyła w projekcie: USING SPORTS FOR PREVENTING PEER BULLYING IN SCHOOLS.

Spotkanie odbyło się w Porto i jest dedykowane zagadnieniom przemocy w szkołach oraz metodom wykorzystania sportu w przeciwdziałaniu agresji wśród młodzieży.

Celem programu jest zapobieganie poprzez sport agresji wśród dzieci i młodzieży, w tym działania profilaktyczne ukierunkowane na kształtowanie właściwych postaw społecznych, podniesienie poziomu sprawności fizycznej, promocję zdrowego stylu życia oraz działania interwencyjne.

Program na mocy zawartych porozumień realizowany jest przy współpracy ekspertów z pięciu krajów: Portugalii, Słowenii, Turcji, Polski i Bułgarii.

Autor: Patrycja Jaksim.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »