Rozrywka i wypoczynek » Sport

SPORTY TRADYCYJNE DLA SENIORÓW-ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE PRZEZ IRSIE

SPORTY TRADYCYJNE DLA SENIORÓW-ZAJĘCIA ZORGANIZOWANE PRZEZ IRSIE
Zobacz więcej zdjęć »
Gry i sporty tradycyjne są doskonałe zarówno dla dzieci jak i dla osób starszych. 29 sierpnia 2019 r. w Grupie Uniwersyteckiej Vistula w Warszawie około 60 osób - studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku - miała okazję wziąć udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych.

Zajęcia przygotował i przeprowadził ekspert ds. Sportu tradycyjnego w Instytucie Rozwoju Sportu i Edukacji - dr Bartosz Prabucki.
Podczas wykładu studenci dowiedzieli się między innymi, czym są „tradycyjne" sporty, jak je definiować i jak wyglądało globalne zainteresowanie tym tematem przez organizacje takie jak UNESCO czy Parlament Europejski. Co ważne, seniorzy poznali także przykłady tradycyjnych sportów, ich wartość i praktyczne zastosowanie. Szczególne zainteresowanie wzbudziły polskie sporty, takie jak pierścieniówka i kapele, które seniorzy mieli okazję poznać od strony praktycznej. Grali także w szwedzką grę rzutową - kubb.
Zajęcia spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem ze strony uczniów. Zarówno podczas wykładu, jak i podczas ćwiczeń praktycznych zadawali wiele pytań na temat pochodzenia tradycyjnego sportu, ich związków z innymi tego typu grami lub obecnej sytuacji.

Autor tekstu: dr Bartosz Prabucki.

Zapraszamy do poznania świata sportów tradycyjnych www.traditionalsports.org

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim.

mail: pjaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 5 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »