Dom » Wnętrza

Sposób na prawdziwie nowoczesne wnętrza – lampy z kolekcji VERO marki Nowodvorski Lighting

Sposób na prawdziwie nowoczesne wnętrza – lampy z kolekcji VERO marki Nowodvorski Lighting
Zobacz więcej zdjęć »
Umiejętnie dobrane lampy pozwalają nie tylko rozświetlić pomieszczenia, ale w przypadku modeli wiszących, ciekawie zagospodarować pustą przestrzeń. Kolekcja VERO marki Nowodvorski Lighting oba zadania spełni na wysokim poziomie i będzie stanowić oryginalny dodatek minimalistycznych aranżacji.

Labirynt cieni

Mieszkania urządzone w nowoczesnym, minimalistycznym stylu wbrew pozorom nie są pozbawione dekoracyjnego charakteru. Duże przestrzenie, gładkie powierzchnie i brak zbędnych ozdobników tylko na pierwszy rzut oka może być chłodny i surowy w odbiorze. W tego typu wnętrzach główną rolę odgrywa światło, zarówno dzienne wnikające przez duże przeszklenia, jak i sztuczne dochodzące z umieszczonych lamp. To właśnie przy jego pomocy kreuje się nastrojowy klimat i przytulną atmosferę, doświetlając to co chcemy uwypuklić i kryjąc w cieniu pozostałe elementy. Ważne jest, by zastosowane oprawy oświetleniowe stylem wpisywały się w całą aranżację, a tym samym pełniły nie tylko czysto użytkową funkcję, ale również dekoracyjną. Przykładem tego typu lamp może być kolekcja VERO marki Nowodvorski Lighting, która zarówno formą, jak i materiałem nawiązuje do najnowszych trendów. Lampy z tej linii to proste, geometryczne klosze wykonane z mlecznego szkła, które umieszczone zostały na ozdobnym panelu z lakierowanej stali.  Seria VERO zyskuje na wyglądzie dzięki ażurowej formie panelu, który, w połączeniu z długim, delikatnym mocowaniem, nadaje jej niezwykłą lekkość, a po zapaleniu światła tworzy na suficie malowniczy labirynt cieni. Dodatkowo, zestawienie białego szkła i ciemnego stelażu podkreśla modernistyczny charakter opraw i sprawia, że bez problemu wpiszą się one w kolorystykę nowoczesnych pomieszczeń. Lakierowana stal nawiązuje również do popularnych w tego typu aranżacjach akcentów na wysoki połysk np. błyszczących mebli.

Przestrzeń łączona światłem

Nowoczesne wnętrza kochają duże, otwarte przestrzenie, które łączą ze sobą różnorodne pomieszczenia. Coraz popularniejsze staje się zacieranie granic pomiędzy strefą wypoczynku i kuchnią czy też tworzenie ekstrawaganckich pokojów kąpielowych. W tego typu wnętrzach ważne jest zachowanie spójności aranżacyjnej całej kompozycji. Z racji różnorodnych roli poszczególnych obszarów efekt ten może być niekiedy trudny do osiągnięcia, zwłaszcza, że wyposażenie typowo użytkowych pomieszczeń różni się od tych przeznaczonych do relaksu i odpoczynku. Dobrze jest wiec zachować motyw przewodni, czy to w postaci kolorystyki, kształtów  lub dodatkowych dekoracji, który będzie wspólny dla każdej strefy. Rolę tę z powodzeniem mogą pełnić lampy z kolekcji VERO marki Nowodvorski Lighting. W skład linii wchodzi pięć opraw oświetleniowych – cztery zwisy różniące się rozmiarami i ilością punktów świetlnych oraz pojedynczy kinkiet. Dzięki temu, że wszystkie lampy wiszące mają jednakową 90-centymetrową długość i takie same klosze, z łatwością  można dopasować model odpowiedni do kształtu i wielkości przestrzeni, a jednocześnie nawiązać wspólnym elementem do jednej stylistyki łączonych powierzchni. W obszernym salonie sprawdzi się poczwórny zwis, potrójny będzie idealny jako oświetlenie jadalni lub wyspy kuchennej, natomiast podwójna lub pojedyncza lampa wisząca odpowiednio doświetli wąskie aneksy kuchenne lub hole. Niewielkie kinkiety znajdą szczególne zastosowanie w sypialni zawieszone tuż nad łóżkiem lub jako atrakcyjne i funkcjonalne oświetlenie toaletki.

LAMPY VERO MARKI NOWODVORSKI LIGHTING:

VERO I kinkiet

Wysokość: 20 cm

Odległość od ściany: 31 cm

Cena detaliczna: 83,03 zł

VERO I zwis

Długość: 90 cm

Szerokość: 17 cm

Cena detaliczna:m77,49 zł

VERO II zwis

Długość: 90 cm

Szerokość: 55 cm

Cena detaliczna: 166,52 zł

VERO III zwis

Długość: 90 cm

Szerokość: 60 cm

Cena detaliczna: 225,09 zł

VERO IV zwis

Długość: 90 cm

Szerokość: 84 cm

Cena detaliczna: 256,46 zł

Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czarnogóry, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Kanady, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa, Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy, na Węgry i do Wielkiej Brytanii.

Nowodworski Sp.j.

ul. Bojemskiego 11

42-202 Częstochowa

Tel +48 343449110

www.nowodvorski.com

nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »