Technologie » Komputery

Sposób na zabezpieczenie danych

Sposób na zabezpieczenie danych
Zobacz więcej zdjęć »
Najczęstszą przyczyną dla której wzywa się pogotowie komputerowe wcale nie są typowe awarie sprzętowe. Prawdziwą plagą wśród użytkowników komputerów są awarie dysków i utrata zapisywanych na nich danych. Często okazuje się, że i w tym przypadku "Polak jest mądry po szkodzie".

 
A przed szkodą? Przed szkodą powinien wykazać się po prostu zapobiegliwością.

Zwłaszcza, że tak naprawdę jedno z najskuteczniejszych rozwiązań wcale nie jest drogie. Skorzystaj ze specjalnej konfiguracji dysków twardych w postaci macierzy RAID 1. Słowo macierz przeraża swoim brzmieniem a tak naprawdę to po prostu dwa dyski skonfigurowane tak, że jeden jest lustrzanym odbiciem drugiego. Innymi słowy wszystko cokolwiek robimy zapisuje się i na jednym i drugim dysku. Jeśli jeden z nich zostanie uszkodzony wszystkie dane pozostają na drugim. Ale...

Niestety, jest jedno ale: tego typu konfiguracja nie jest zabezpieczeniem przed wirusami. W chwili zawirusowania szkodliwe oprogramowanie penetruje obydwa dyski. Dlatego zastosowanie macierzy wcale nie zwalnia z konieczności posiadania oprogramowania antywirusowego. Osoby zaznajomione nieco z tematyką komputerową mogą właściwie samodzielnie dokonać konfiguracji dysków i połączenia ich w macierz typu RAID 1. Wystarczy odrobina czasu i zaangażowania, aczkolwiek zawsze bezpieczniej (i z gwarancją!) skorzystać z pomocy fachowca. Nowoczesne technologie nie zawsze są na tyle przejrzyste, aby poradził sobie z nimi kompletny laik.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

http://onebank.pl/
http://onebank.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 10 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »