Technologie » Komputery

Sposobem na optymalizację HR nie musi być rewolucja

Sposobem na optymalizację HR nie musi być rewolucja
Zobacz więcej zdjęć »
Hasło „cyfrowa rewolucja” jest w ostatnim czasie odmieniane przez wszystkie przypadki. Czy jednak rewolucja to jedyny sposób na wprowadzanie zmian i optymalizacji? Niekoniecznie. Cyfrowa zmiana procesów HR może odbywać się krok po kroku.

Na rynku dostępne są narzędzia IT, które skutecznie pomagają pracodawcom usprawniać procesy HR zarówno całościowo jak i w wybranych obszarach.

Wiele firm wdraża usprawnienia krok po kroku. Rozpoczyna od wybranych zagadnień, wiedząc, że mała zmiana może przynieść duże korzyści. Obszar, w którym optymalizacja z wykorzystaniem narzędzia może w znaczny sposób wpłynąć na efektywność pracy wielu osób, to na przykład obsługa przeglądów wynagrodzeń i premiowanie pracowników. Wynika to z faktu, że w tym procesie uczestniczy nie tylko dział HR, ale także wszyscy menedżerowie zarządzający zespołami i występuje on w każdej organizacji, niezależnie od tego, czy ma ona świadomie ukształtowaną, kompleksową strategię HR, czy działa bardziej w trybie administracji zdarzeniami kadrowymi – podkreśla Teresa Olszewska, Prezes Zarządu w GAVDI Polska.
Odpowiedni, jasny system wynagrodzeń i premii to bardzo ważny element systemu motywacyjnego. Powinien być przejrzysty dla pracowników i menedżerów, i odpowiednio zarządzany, aby sam proces przyznawania podwyżek i premii nie trwał zbyt długo. Dzięki rozwiązaniom chmurowym organizacje mogą inteligentnie zarządzać budżetem podwyżek i premii oraz znacząco skracać czas trwania procesu przeglądu wynagrodzeń czy naliczania premii związanej z realizacją celów. Istotnym aspektem jest również bezpieczeństwo tak wrażliwych danych jak wynagrodzenia i premie. Dzięki obsłudze procesu przez wszystkich jego uczestników bezpośrednio w systemie nie występuje takie zjawisko jak przesyłanie mailem arkuszy podwyżkowych czy premiowych pomiędzy działem HR a menedżerami.

Czytaj całość artykułu tutaj: https://www.erp-view.pl/rozwiazania_hr/sposobem_na_optymalizacje_hr_nie_musi_byc_rewolucja.html


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 101120 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )