Dom » Wnętrza

Sposoby montażu rolet wewnętrznych

Sposoby montażu rolet wewnętrznych
Zobacz więcej zdjęć »
Inwazyjny czy bezinwazyjny montaż rolet do naszego domu? To najczęstszy szkopuł nabywców w trakcie wyboru zasłon okiennych. Czy można uznać, że jeden jest lepszy od drugiego? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Wszystko zależy od sytuacji. Przyjrzyjmy się bliżej obu wariantom.

Roleta - młodsza siostra zasłon i firanek

Rolety w dynamicznym tempie wypierają tradycyjne zasłony oraz firanki, stając się nieodłącznym elementem naszych domów i mieszkań. Zapewniają prywatność, gwarantują ochronę przed promieniami słonecznymi, a także stanowią niebanalny element dekoracyjny. Dzięki szerokiej ofercie o niemal nieograniczonych możliwościach designu stanowią efektowne uzupełnienie niemal każdej aranżacji wnętrzarskiej.


Inwazyjny a bezinwazyjny sposób montażu rolet

Na rynku dostępny jest ogromny wybór rolet wewnętrznych. Producenci i sprzedawcy oferują różne sposoby ich montażu. Przede wszystkim możemy wyróżnić dwa główne warianty: bezinwazyjny oraz inwazyjny. Każdy z nich uzależniony jest od pewnych czynników. Głównym wyróżnikiem jest kwestia nawierceń pod wkręty montażowe. Rolety mogą zostać przymocowane na stałe lub zawieszone na oknie z możliwością zdjęcia w każdej chwili. Choć bezinwazyjny sposób montażu wydaje się na pierwszy rzut oka lepszy, to tak naprawdę wszystko zależy od sytuacji. W pewnych okolicznościach to właśnie montaż inwazyjny będzie trafniejszym wyborem.

Inwazyjny sposób montażu rolet

W przypadku inwazyjnego montażu rolet konieczne jest wykonanie nawierceń we wnęce okna, w ścianie lub w suficie. Zabieg ten nie musi jednak ingerować w okno właściwe, co mogłoby skutkować utratą gwarancji. Rolety zazwyczaj montowane są na listwach przyszybowych, które są elementem wymienialnym. Dzięki temu rama okienna nie jest narażona na bezpośrednie uszkodzenia.

Roleta zamontowana w ten sposób jest stabilna i trwała, a jej codzienne użytkowanie bezpieczne. Nie istnieje ryzyko, że spadnie ona w trakcie otwierania lub zamykania. Warto skłonić się ku tej metodzie, jeśli chcemy osłonić okno o dużej powierzchni. Solidne podtrzymanie jest wówczas konieczne, ponieważ materiał może okazać się relatywnie ciężki.

Bezinwazyjny sposób montażu rolet

Bezinwazyjny montaż rolet nie wymaga od nas wiercenia otworów. Rolety są przyklejane bezpośrednio do ramy okiennej lub umieszczane na skrzydle przy pomocy specjalnych, haczykowatych uchwytów. Stanowi to idealne wyjście dla osób, którym zależy na montażu bez konieczności naruszania integralności framugi, ściany czy sufitu.

Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane do pokojów dziecięcych oraz kuchni. W tych pomieszczeniach dochodzi najczęściej do wzmożonych zabrudzeń. Łatwość w zdjęciu materiału rolety jest sporym udogodnieniem podczas domowych porządków. Z podobnego powodu warto zastosować ten montaż w pomieszczeniach, gdzie często zmieniamy wystrój. Wówczas z łatwością dostosujemy do stylu wnętrza także nowe rolety. Nadają się one jednak na ogół do niezbyt dużych okien. W przypadku zbyt ciężkiej płachty materiału i częstego użytkowania, rolety mogą okazać się uciążliwe i niestabilne.

Rolety w kasecie aluminiowej

Firma NITUS oferuje rolety w kasecie aluminiowej montowane zarówno inwazyjnie, jak i bezinwazyjnie.

Roleta Vegas Classic wyposażona jest w kasetę, którą mocujemy za pomocą wkrętów do listwy przyszybowej. Nie musimy się martwić, że rama okienna ulegnie bezpośredniemu uszkodzeniu w trakcie montażu. W zestawie zastosowano prowadnice płaskie przytwierdzane do pionowych listew za pomocą wytrzymałej taśmy piankowej. Układ ten gwarantuje wysoką stabilność materiału.

Natomiast roleta Vegas Profil o zwiększonej pojemności kasety jest wyjątkowo prosta w montażu. Kasetę przyklejamy do ramy okiennej trwałą taśmą, bez konieczności wiercenia otworów. Komplet wyposażono w przestrzenne prowadnice, które nie zabierają światła szyby. 

Rolety z prowadzeniem żyłkowym

Bardzo prostym i bezinwazyjnym montażem charakteryzują się rolety wewnętrzne NITUS z prowadzeniem żyłkowym. Roletę mocujemy bezpośrednio na ramie okiennej przy pomocy specjalnie dostosowanych haczyków, dzięki czemu okno zostaje nienaruszone. Montaż jest bardzo intuicyjny i nie wymaga od nas żadnych, specjalnych umiejętności. Potrzebujemy jedynie nożyczek, które posłużą do rozpakowania produktu i docięcia żyłki na określoną długość. 

Dodatkowo warto wspomnieć, że żyłki prowadzone są tuż pod tkaniną. Podczas otwierania okna nie zaczepiają o klamkę, gwarantując większe bezpieczeństwo użytkowania rolety. Prosty montaż oraz demontaż rolety ułatwia nam utrzymanie jej w czystości, a także ewentualną wymianę na inną tkaninę, kiedy zapragniemy zmienić design naszego wnętrza. 

Rolety wolnowiszące

W ofercie firmy NITUS znajdziemy także rolety wolnowiszące. Te z kolei dają wiele możliwości sposobów montażu inwazyjnego. Roletę możemy zamontować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wnęki okiennej, nad oknem lub bezpośrednio do sufitu za pomocą wkrętów. Od nas zależy, czy chcemy zakryć całą wnękę, czy samo okno. Bezsporną korzyścią tego rodzaju rolet jest możliwość samodzielnego demontażu oraz jej ponownego założenia, bez konieczności odkręcania wieszaków montażowych. Podobnie jak w przypadku rolet z montażem bezinwazyjnym, możemy z łatwością wymienić tkaninę na inną lub bezproblemowo ją wyczyścić.

 

Rolety plisowane

Firma NITUS oferuje także trzy podstawowe typy rolet plisowanych z uwzględnieniem sposobu ich montażu. Pierwszym z nich jest montaż inwazyjny, który wymaga nawiercenia otworów w listwie przyszybowej oraz przykręcenia do niej zatrzasków. Umożliwia to prace rolety bezpośrednio przy tafli szyby okiennej. Drugim typem jest montaż bezinwazyjny przy wykorzystaniu estetycznych haczyków, które zawieszamy na ramie okna, bez ingerencji w jego strukturę. W każdym momencie możemy ją z łatwością zdemontować. Trzecim typem są plisy montowane przy oknach dachowych. Mogą być one wyposażone w specjalne prowadnice, które mocujemy do listew przyszybowanych za pomocą wkrętów i śrubokręta. Praca rolety przy krawędzi ramy okiennej gwarantuje brak jakichkolwiek prześwitów z zewnątrz. Każdy z tych sposobów pozwala na prostą, szybką i samodzielną instalację.

Podsumowanie

W zależności od naszych potrzeb i celów, jakie chcemy osiągnąć, powinniśmy dokonać indywidualnego wyboru rolet do naszego domu. Mnogość rozwiązań od firmy NITUS pozwoli zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. Doświadczeni specjaliści służą fachową radą w razie dalszych wątpliwości z dokonaniem wyboru. 

***

Firma NITUS specjalizuje się w produkcji bram segmentowych garażowych i przemysłowych. Jest także producentem stolarki aluminiowej, PVC i przeciwpożarowej, rolet zewnętrznych, moskitier oraz komórek lokatorskich. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w miejscowości Jurków (powiat brzeski, woj, małopolskie). Więcej informacji na stronie www.nitus.pl

NITUS

www.nitus.pl   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NITUS
http://www.nitus.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »