Gospodarka » Żywność

Sposoby na dobre tegoroczne plony! Specjalnie dla Ciebie!

Sposoby na dobre tegoroczne plony! Specjalnie dla Ciebie!
Zobacz więcej zdjęć »
Uprawa ziemi i wysiew zbóż oraz roślin to ogromna inwestycja. Dlatego warto zrobić wszystko, aby plony były jak najbardziej obfite i Twoich pól nie atakowały szkodniki. W takim wypadku powinieneś przede wszystkim zadbać o glebę, nawożenie upraw oraz ochronę przed chorobami zbóż i warzyw.

Odpowiednie nawożenie

Aby plony z uprawy zbóż były satysfakcjonujące, nie obejdzie się bez ich nawożenia. Szczególne znaczenie w tej kwestii ma azot. Pierwiastek te pobudza zboża do wzrostu, wydłuża okres ich wegetacji oraz reguluje zużycie makroelementów obecnych w glebie.

Dodatkowo żeby pola dawały obfite plony, należy dostarczać im także inne pierwiastki. Dla prawidłowego wzrostu zbóż niezwykle ważne są fosfor, potas, siarka, wapń, magnez. Aby gleba była w nie zasobna, należy stosować dobre, sprawdzone preparaty. Powinny to być specjalne środki przeznaczone do nawożenia zbóż, w tym m.in. saletra amonowa.Stosowanie regulatorów wzrostu

Regulatory wzrostu – a inaczej retardanty – to preparaty, w których substancjami czynnymi się m.in. auksyny, kwas jasmonowy, cytokininy. Ich stosowanie na polach zapobiega głównie wyleganiu zbóż – kładzeniu się źdźbeł, ich pękaniu.

Dzięki dobrym retardantom można znacznie zwiększyć plony. Na skutek ich stosowania zmienia się budowa zbóż. Źdźbła stają się krótsze, ale grubsze, a ich system korzeniowe zostaje wzmocniony. Tym samym nie kładą się on np. po ulewnym deszczu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia źdźbeł.

Jednym ze sprawdzonych regulatorów wzrostu jest Moddus. Cena tego produktu jest przystępna, a mimo tego jego stosowanie przynosi satysfakcjonujące efekty.Ochrona przed szkodnikami

Plony mogą być ubogie, jeśli zaatakują je szkodniki. By do tego nie doszło, należy stosować skuteczne insektycydy do zbóż. Należy je wykorzystywać także doraźnie – kiedy zauważysz, że na źdźbłach zaczęły żerować szkodniki, pojawiły się oznaki chorób. Znajdziesz je m.in. na https://www.syngenta.pl/.

To od Ciebie zależy, jak obfite będą twoje plony. Dlatego sięgnij po skuteczne preparaty, dzięki którym będziesz usatysfakcjonowany zbioramiRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 5 dni:
XXVIII edycja festiwalu Sounds of the Dolomites w górach Trentino we Włoszech
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »