Firma » Finanse

Spotkanie informacyjne nt. Funduszu Innowacji Społecznych

Spotkanie informacyjne nt. Funduszu Innowacji Społecznych
Zobacz więcej zdjęć »
Kto może korzystać z Funduszu Innowacji Społecznych? Jak wygląda ścieżka przyznawania dotacji? Kiedy rusza pierwszy konkurs?

Odpowiedzi na te, jak i wiele innych pytań uzyskasz na spotkaniu informacyjnym dla organizacji pozarządowych i grup nieformalnych, które odbędzie się 6 lutego br. w Małej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi, przy ul. Piotrkowskiej 104, w godz. 16-18.

Fundusz Innowacji Społecznych powstaje we współpracy UNDP, Łódzkiej Federacji Organizacji Pozarządowych i Urzędu Miasta Łodzi. W jego ramach wspierane będą innowacyjne projekty z obszarów: kultury, edukacji, partycypacji czy pomocy społecznej. Ponieważ celem Funduszu jest również wzmocnienie młodych i niedoświadczonych organizacji pozarządowych, wspierane będą przede wszystkim inicjatywy o budżecie nie większym niż 50 tys. złotych.

Fundusz składać się będzie w 60% ze środków Miasta, a w 40% ze środków zagwarantowanych przez UNDP. Miasto przeznaczy na ten cel środki przewidziane na dotacje w ramach części konkursów dla organizacji pozarządowych. Budżet włożony przez UNDP będzie pochodził natomiast z darowizn od firm prywatnych, które będą pozyskiwane regularnie w trakcie realizacji programu.

Pilotażowo w 2013 roku wsparciu podlegać będzie obszar przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży do 25 roku życia poprzez ich aktywizację społeczną. Stąd pierwszym konkursem miejskim zintegrowanym z Funduszem Innowacji Społecznych będzie konkurs ofert planowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi na początek marca br.

Szczegóły na temat udziału w tym konkursie uzyskacie Państwo na spotkaniu. Zainteresowanych prosimy o przesłanie informacji potwierdzającej udział w spotkaniu na adres: k.snarska@uml.lodz.pl do dnia 5 lutego br.

Więcej informacji nt. Funduszu Innowacji SpołecznychRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Paweł Kajetanowicz

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »