Rozrywka i wypoczynek » Sport

Spotkanie w ramach projektu Bike Encounters w Madrycie.

Spotkanie w ramach projektu Bike Encounters  w Madrycie.
Zobacz więcej zdjęć »
W Madrycie, w dniach 7-10.11.2019 r. przedstawiciele Instytutu Rozwoju i Edukacji: dr Kazimierz Waluch i Olga Smoleńska wraz z liderem projektu Federazione Italiana Tempo Libero (IT) i partnerem Fundacion Red Deporte Y Cooperation (E) uczestniczyli w spotkaniu projektowym.

Dzieląc się doświadczeniami, know-how i dobrymi praktykami nt. włączenia społecznego, turystyki socjalnej oraz znaczenia ćwiczeń fizycznych promujemy nowy model amatorskiej jazdy na rowerze, zgodnie z polityką Unii Europejskiej.

Sport odgrywa istotną rolę w społeczeństwach europejskich, ponieważ nie tylko przyczynia się do zdrowia i dobrobytu ludzi, ale ma również silny wpływ społeczny. Wśród różnych narodów jazda na rowerze wydaje się być jednym z najpopularniejszych sportów w Europie i narzędziem służącym również integracji społecznej. Co więcej, jazda na rowerze jest zdrowa i tania. Może ją uprawiać każdy, od dzieci po seniorów i może odgrywać wielką rolę również w kontekście włączenia społecznego. W rzeczywistości jazda na rowerze jest środkiem transportu dostępnym dla ogromnej większości ludzi, a tym samym pomaga zmniejszyć nierówności społeczne.

W ramach projektu zostanie utworzony otwarty Portal BikE, którego głównym celem jest rozpowszechnianie materiałów i udostępnienie ich każdemu jako otwarte zasoby edukacyjne.

Kontakt:

Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji w Warszawie

Dział Public Relations

Patrycja Jaksim

pjaksimm@sportinstytut.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

INSTYTUT ROZWOJU SPORTU I EDUKACJI
http://www.sportinstytut.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »