Dom » Nieruchomość

Sprzedaż kamienicy Lipińskiego

Sprzedaż kamienicy Lipińskiego
Zobacz więcej zdjęć »
Kolejny ważny ruch inwestycyjny szwedzkiego dewelopera. Reinhold, pierwsza szwedzka spółka notowana na warszawskiej giełdzie, zdecydowała się na odważny krok: odsprzedanie swojej warszawskiej inwestycji, jaką jest przedwojenna śródmiejska kamienica Lipińskiego.

Mimo sprzedaży tego rentownego obiektu, Reinhold pozostanie z nią ściśle związany – nadal będzie odpowiedzialny za administrowanie nieruchomością oraz za wynajem jej powierzchni. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży obiektu zostaną ulokowane w nowych inwestycjach Reinholda.

Dnia 15 marca 2010 roku została podpisana umowa sprzedaży jednego z najatrakcyjniejszych obiektów biurowo-handlowych w Polsce – położonej w samym sercu Warszawy kamienicy Reinhold Lipiński. Nowy właściciel, Union Investment GmbH zapłaci za nią 28,5 mln euro. Firma Reinhold nie rozstaje się jednak z inwestycją – nie tylko doprowadzi do końca remont i pozostanie administratorem budynku, ale także przeniesie do niego swoje warszawskie biura.

– Widzimy ogromne możliwości rozkwitu naszej firmy na Dolnym oraz Górnym Śląsku. – mówi  Waldemar Tevnell, przewodniczący Rady Nadzorczej Reinhold Polska. – Dzięki korzystnej odsprzedaży Kamienicy Lipińskiego innemu inwestorowi, niemieckiej firmie Union Investment, jesteśmy w stanie przeznaczyć bardzo poważne środki na rozwój naszych najnowszych wrocławskich oraz katowickich inwestycji. Sam tylko zysk ze sprzedaży to 4-5 mln euro, mówimy więc o kwotach niebagatelnych. Zdecydowaliśmy się na ten krok, ponieważ chcemy nie tylko pozostać poważnym graczem na polskim rynku deweloperskim, ale zamierzamy sukcesywnie umacniać naszą pozycję.

Rzeczywiście, firma Reinhold zdaje się doskonale radzić z przemijającym kryzysem: pomimo gospodarczej stagnacji wszystkie jej inwestycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Oba wrocławskie osiedla mieszkaniowe są wykupione niemal do cna, katowicki Reinhold Center ciągle pozostaje jednym z najatrakcyjniejszych miejsc na inwestycyjnej mapie Górnego Śląska, zaś warszawska Kamienica Lipińskiego stała się teraz obiektem wyjątkowo korzystnej transakcji – i to korzystnej dla obu stron.

Reinhold wciąż poszukuje obiektów typu kamienicy Lipińskiego, które dzięki rewitalizacji mogą okazać się doskonałą inwestycją o wysokiej stopie zwrotu. Oprócz tego istnieją ambitne plany budowy ultranowoczesnego centrum medycznego w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, a będące własnością Reinholda krakowskie działki budowlane położone przy jednej z najbardziej uczęszczanych polskich tras – Zakopiance – czekają na ostateczne decyzje w sprawie ich zagospodarowania.

Uznaliśmy, że czas ruszyć z kolejnymi inwestycjami. – dodaje Waldemar Tevnell. – Obecne plany inwestycyjne naszej spółki opiewają na kilkaset milionów złotych. Uruchomienie 28 milionów euro, ulokowanych dotąd w projekcie Reinhold Lipiński, ułatwi nam płynną i konsekwentną realizację założonych celów. Operacja ta stanie się istotnym elementem finansowej strategii spółki na najbliższe lata. A uważamy, że będą to dobre lata. – z uśmiechem satysfakcji kończy Tevnell.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

happening

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »