Gospodarka » Żywność

Sprzęt barmański - co warto o nim wiedzieć?

Sprzęt barmański - co warto o nim wiedzieć?
Zobacz więcej zdjęć »
Drinki to napoje, które cieszą się popularnością od zarania dziejów. Aby ich przygotowywanie było nie tylko efektywne, ale też efektowne, warto postawić na sprzęt barmański. Dzięki jego zastosowaniu drinki będą prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów.

W praktyce, sprzęty barmańskie zazwyczaj nie są przesadnie drogie, przez co nie trzeba wydawać na nie bajońskich sum. Shaker - najważniejszy element sprzętu barmańskiego

Każdy sprzęt barmański może być nieznacznie inny, jednak w większości przypadków jego najważniejszym elementem jest shaker. Jest to specjalne urządzenie, które odpowiada za dobre wymieszanie składników drinka i jego schłodzenie przed wlaniem do szklanek. Zastosowanie shakera wpływa na końcowy smak drinków, dlatego wybór dobrego sprzętu jest niebywale istotny. Szczególnie popularne są shakery bostońskie, które uchodzą za najbardziej uniwersalne produkty. W ostatnich latach wzrosła jednak także popularność innych wariantów. Na znaczeniu zyskały chociażby shakery trzyczęściowe czy francuskie. Duży wybór na rynku sprawia, że każdy powinien znaleźć idealny produkt dla siebie. Sitka i miarki barmańskie - za co odpowiadają?

W sprzęcie barmańskim bardzo istotną rolę pełnią także specjalne sitka. Są one ważne przede wszystkim w sytuacji, gdy stosujemy shakery bostońskie. Sitko ma szerokie spektrum walorów, aczkolwiek jego nadrzędnym zadaniem jest odcedzenie sporych kawałków lodu, owoców czy ziół podczas przelewania drinka do szklanki. Dzięki zastosowaniu sitka drink jest atrakcyjny pod kątem smakowym i posiada odpowiednią konsystencję. Bardzo ważną funkcję pełnią także miarki barmańskie. Ich podstawowym zadaniem jest zachowanie odpowiednich proporcji w drinku i odmierzenie idealnej ilości syropu czy alkoholu. To właśnie miarki barmańskie odpowiadają za to, by w drinku nie znalazło się zbyt dużo alkoholu. Dlatego też ich zastosowanie jest absolutnie obligatoryjne. Przy wyborze sitek i miarek należy jednak kierować się ich jakością. Produkty wątpliwej jakości nie będą bowiem w stanie zapewnić atrakcyjnego smaku drinka. Muddlery i łyżki barmańskie - do czego służą?

Mówiąc o sprzęcie barmańskim, nie sposób nie wspomnieć o muddlerach. Są to profesjonalne urządzenia, które odpowiadają za rozgniecenie oraz utarcie poszczególnych składników na drinka. W większości przypadków są one wykorzystywane do pracy z cytrusami oraz cukrem. Co istotne, muddlery są bardzo uniwersalne, albowiem stosuje się je przy przyrządzaniu wielu drinków. Nieocenione są przede wszystkim w przypadku drinków Mojito, albowiem wpływają na ich charakterystyczny smak. Wiele sprzętów barmańskich posiada także specjalne łyżki. Wiele osób sądzi, że są one zbędnym dodatkiem, jednak jest to nieprawda. Standardowe łyżki nie poradzą sobie bowiem z przyrządzaniem drinków. Dzięki łyżeczkom barmańskim mieszanie drinków będzie nie tylko proste, ale też szybkie. Gadżety te są przeważnie relatywnie długie, dzięki czemu świetnie sprawdzają się nawet podczas mieszania w dużych szklankach. Jakie akcesoria barmańskie warto mieć na uwadze?

Nieznacznie mniej popularnym, ale również bardzo zachwalanym elementem wyposażenia u osób uwielbiających przyrządzanie drinków, jest wyciskacz do cytrusów. Świetnie sprawdza się on przede wszystkim u ludzi będących amatorami napojów alkoholowych na bazie świeżo wyciśniętego soku cytrynowego. Sporo fanów mają też specjalne dozowniki do alkoholu. Z ich pomocą nalewanie alkoholu do kieliszka czy miarki stanie się o wiele prostsze i nie będzie skutkowało niechcianym rozlewaniem. Osoby ceniące sobie komfort na najwyższym poziomie mogą postawić również na kruszarkę. Świetnie spisuje się ona w przygotowywaniu lodu i zamienianiu go w kruszoną postać. Wyposażenie barmańskie można zbierać osobno. Jednak dobrym wyborem jest zakup gotowego zestawu barmańskiego

Sprzęt barmański to naprawdę szeroka kategoria, jednak jest on niezbędny, aby cieszyć się smacznymi i estetycznymi drinkami. W kontekście przyrządzania tych napoi istotną rolę odgrywają nie tylko shakery, ale też muddlery, sitka, miarki czy specjalne łyżki. Najlepiej sięgnąć po gotowy zestaw barmański, który zawiera wszystkie te elementy. Dzięki niemu delektowanie się drinkami będzie bowiem istną przyjemnością. 

Źródło: unsplash.com
Licencja: https://unsplash.com/licenseRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Za 13 dni:
Building (R)evolution 13. PLGBC Green Building Summit
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »