Firma » Biznes

Srebrny Listek Polityki dla ANG Spółdzielni

ANG Spółdzielnia po raz kolejny otrzymała wyróżnienie w zestawieniu Listki CSR Polityki dla najbardziej odpowiedzialnych i zaangażowanych społecznie firm. W tegorocznej, VIII edycji Spółdzielnia została laureatem Srebrnego Listka.

Organizowane przez tygodnik Polityka wspólnie z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu zestawienie Listki CSR ma na celu wyróżnienie firm, które w codziennej działalności są odpowiedzialne i zaangażowane społecznie. W tegorocznej edycji nagrodzono 73 przedsiębiorstwa, a 19 otrzymało Srebrny Listek – w tym ANG Spółdzielnia.

- Srebrny Listek Polityki to wyróżnienie dla firm, które m.in. przywiązują wagę do stosowania w swojej działalności najwyższych standardów etycznych, a o podejmowanych działaniach informują interesariuszy poprzez sporządzanie cyklicznych raportów pozafinansowych. ANG Spółdzielnia odpowiedzialność i etykę ma wpisaną w swoją misję i jest ona obecna w każdym aspekcie działalności. Co roku publikuje także raport społeczny, w którym omawia najważniejsze aktywności w dziedzinie odpowiedzialności i zaangażowania społecznego. Jesteśmy dumni, że nasze starania zostały docenione i będziemy kontynuowali wysiłki, aby zasłużyć na to wyróżnienie także w kolejnych edycjach – mówi Magdalena Mitraszewska z ANG Spółdzielni.

Warunkiem udziału w zestawieniu było wypełnienie ankiety na temat działań w ramach zrównoważonego rozwoju i miejsca CSR w firmie lub organizacji. Pytania bazowały na wytycznych międzynarodowej normy społecznej odpowiedzialności ISO 26000 w siedmiu obszarach: ład korporacyjny, prawa człowieka, zachowania wobec pracowników, ochrona środowiska, dbałość o klienta, uczciwość biznesowa i zaangażowanie społeczne.

 
 
 

Srebrny Listek CSR POLITYKI – otrzymują firmy, które w swojej codziennej działalności operacyjnej deklarują uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań normy ISO 26000. Firmy te często opierają się o najlepsze lokalne i globalne praktyki zarządcze oraz stosują międzynarodowe standardy. Dodatkowo istotnym elementem ich zarządzania jest system zarządzania etyką oraz najwyższe standardy zarządzania personelem. O efektach swoich działań cyklicznie informują interesariuszy m.in. poprzez raportach pozafinansowych lub zintegrowanych przygotowanych w oparciu o międzynarodowe standardy ujawniania danych.

 

ANG Spółdzielnia to profesjonalna organizacja pośrednictwa finansowego, która posiada oddziały na terenie całej Polski. Z organizacją współpracuje ponad 850 osób, w tym 300 spółdzielców. Jej partnerami biznesowymi są wszystkie najważniejsze banki i towarzystwa ubezpieczeniowe w kraju. Spółdzielnia powstała w roku 2010, jako alternatywne dla korporacji miejsce pracy dla doświadczonych ekspertów kredytowych i ubezpieczeniowych. Formuła spółdzielni gwarantuje członkom współwłasność i współdecydowanie o kierunkach działania Spółdzielni.  ANG Spółdzielnia jest organizacją, która przywiązuje dużą wagę do tego, aby być firmą odpowiedzialną społecznie i rozwijającą się zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jako jedyna w branży pośredników finansowych wydaje roczny zintegrowany raport społeczny.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

brandscope

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »