Motoryzacja » Samochody

SsangYong na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu

SsangYong na Targach Motoryzacyjnych w Paryżu
Zobacz więcej zdjęć »
Na tegorocznych Targach Motoryzacyjnych w Paryżu, koreański producent przedstawił koncepcyjny model – C200.

Nowy SUV marki SsangYong należał będzie do grupy terenowych  kompaktów. Tym samym wzbogaci ofertę SsangYong o miejskiego crossovera. Nazwa nowego SUV'a - C200- podkreśla jego charakter : kompaktowy (Compact), miejski (City), wygodny, praktyczny (Convenience). To samochód o młodym, miejskim imidżu. Swoim atrakcyjnym, modnym wyglądem i przyjazną środowisku jednostką napędową, będzie wyznaczał standardy dla kompaktowych, miejskich SUV'ów.

Dla koreańskiego producenta C200 stanowi strategicznym model na europejskim rynku. Jego zadaniem będzie umocnienie pozycji Ssangyong w Europie.

„ Model C200 stanowi punkt zwrotny w długoterminowej strategii SsangYong Motor. To pierwszy produkt, który zapowiada ofensywę modelową SsangYong. Zmianie ulegnie zarówno dotychczasowa koncepcja stylistyczna (samochody SsangYong będą projektowane przez włoskie studio ItalDesign) oraz technologiczna (rozszerzenie oferty o modele oparte na samonośnym nadwoziu)." - powiedział Suk-ho Lim, Dyrektor Zarządzający sprzedażą samochodów SsangYong  poza Koreą.

C200 to pierwszy SUV Ssangyong'a oparty na samonośnym zawieszeniu i nowym układzie napędowym. Model ten będzie oferowany z  nowoczesny 2-litrowym silnikiem Diesla o mocy 175 KM, charakteryzującym się niską emisją dwutlenku węgla do atmosfery, spełniający standardy Euro V.  Napęd samochodu przenoszony będzie na przednią  lub na obydwie osie, za pomocą sześciobiegowej skrzyni biegów.
C200 pojawi się w ofercie sprzedażowej pod koniec 2009 roku.

Poza koncepcyjnym C200, na tegorocznych targach, ssangYong zaprezentował również całą dostępną obecnie gamę modelową: Rextona II, Kyrona, Actyona oraz Actyona Sportsa.

Ssangyong Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem samochodów marki Ssangyong na Polskę. Spółka powstała w lipcu 2005 roku, a jej większościowym udziałowcem jest firma Berge Automocion. Od października 2005 r. auta Ssangyong są sprzedawane w Polsce poprzez sieć 20 stacji dilerskich.

Południowokoreański koncern Ssangyong Motor to jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Azji. Firma specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV (Sport Utility Vehicles), RV (Recreational Vehicles) i MPV (Multi Purpose Vehicles). Marka Ssangyong funkcjonuje od 1954 roku. W 1986 roku grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors. W 1991 roku Ssangyong Motor Company podpisała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong korzysta z technologii opracowanych przez inżynierów Mercedesa. W 1997 roku Ssangyong Motor uzyskał certyfikat jakości ISO:9001 jako pierwszy koreański producent samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SsangYong
http://www.ssangyong.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »