Motoryzacja » Samochody

Ssangyong Poland laureatem Odznaki Honorowej im. Kazimierza Wielkiego

Ssangyong Poland laureatem Odznaki Honorowej im. Kazimierza Wielkiego
Zobacz więcej zdjęć »
Ssangyong Poland, wyłączny importer marki SsangYong, został laureatem prestiżowej Odznaki Honorowej im. Kazimierza Wielkiego za wprowadzenie na rynek samochodu użytkowo/dostawczego - Actyon Sports.

Uroczyste przekazanie statuetki nastąpiło podczas spotkania zorganizowanego przez Konfederację Budownictwa i Nieruchomości  z okazji „Dnia Budowlanych", które odbyło się 26 września w Muzeum Porczyńskich w Warszawie.

Święto Budowlanych stanowi okazję do podsumowania przez budowlanych minionego roku, pochwalenia się dotychczasowymi osiągnięciami i podzielenia się planami na przyszłość. Podczas  uroczystości zostały wręczone odznaczenia ( medale ) państwowe i odznaki Konfederacji im. Króla Kazimierza Wielkiego wyróżniającym się firmom, instytucjom oraz osobom. W uroczystości wzięli udział między innymi przedstawiciele Kancelarii  Prezydenta i Premiera, Ministerstwa Infrastruktury, Gospodarki, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, czy Państwowej Inspekcji Pracy. Uroczystość objęta patronatem Ministrów Gospodarki i Infrastruktury prowadzona była przez aktora Jacka Borkowskiego, a  zakończył ją recital Zbigniewa Wodeckiego.

Wśród osób gratulujących nagrodzonym i wręczających odznaczenia byli Podsekretarze Stanu w Ministerstwie Infrastruktury - Olgierd Dziekoński i Piotr Styczeń. Miło nam poinformować, że w gronie osób uhonorowanych złotym medalem im. Króla Kazimierza Wielkiego znalazła się również nasza firma. Nagrodę w imieniu firmy SsangYong Poland odebrał Waldemar Florkowski, kierownik salonu SsangYong Centrum.


Ssangyong Poland Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem samochodów marki Ssangyong na Polskę. Spółka powstała w lipcu 2005 roku, a jej większościowym udziałowcem jest firma Berge Automocion. Od października 2005 r. auta Ssangyong są sprzedawane w Polsce poprzez sieć 20 stacji dilerskich.

Południowokoreański koncern Ssangyong Motor to jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Azji. Firma specjalizuje się w produkcji aut z segmentu SUV (Sport Utility Vehicles), RV (Recreational Vehicles) i MPV (Multi Purpose Vehicles). Marka Ssangyong funkcjonuje od 1954 roku. W 1986 roku grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors. W 1991 roku Ssangyong Motor Company podpisała strategiczne porozumienie z Mercedes-Benz AG, dzięki któremu Ssangyong korzysta z technologii opracowanych przez inżynierów Mercedesa. W 1997 roku Ssangyong Motor uzyskał certyfikat jakości ISO:9001 jako pierwszy koreański producent samochodów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

SsangYong
http://www.ssangyong.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »