Społeczeństwo » Polityka

Stanowisko Komisji Europejskiej odnosnie produktów Kaspersky Lab

Stanowisko Komisji Europejskiej odnosnie produktów Kaspersky Lab
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab informuje klientów, partnerów i opinię publiczną, że Komisja Europejska oficjalnie potwierdziła, iż nie posiada żadnych dowodów w odniesieniu do potencjalnych problemów związanych z korzystaniem z produktów Kaspersky Lab.

Stanowisko zostało opublikowane w odpowiedzi na zapytanie Gerolfa Annemana, członka Parlamentu Europejskiego, który w marcu 2019 r. przedłożył Komisji szereg pytań związanych z treścią rezolucji przyjętej przez Parlament Europejski 13 czerwca 2018 r., w której produkty Kaspersky Lab są określane jako „niebezpieczne”, a nawet „szkodliwe”.

Wasze produkty są bezpieczne — coraz częściej słyszymy takie stwierdzenie od różnych organów regulacyjnych i polityków. Z radością przyjmujemy fakt, że Komisja Europejska podziela tę opinię i potwierdziła ją publicznie – powiedział Anton Szingariew, wiceprezes odpowiedzialny za sprawy publiczne Kaspersky Lab. Opinia ta po raz kolejny potwierdza, że nasze działania, takie jak przeniesienie przetwarzania danych do Zurychu i uruchomienie centrów transparentności, są skuteczne i wskazują, że firma jest godna zaufania – zarówno ze strony klientów, jak i organów rządowych. Mamy nadzieję, że stanowisko Komisji Europejskiej pomoże zainteresowanym stronom w podejmowaniu decyzji w oparciu o fakty, a nie o pogłoski i niepoparte dowodami artykuły w mediach.

Pełna treść pytań przedłożonych przez Gerolfa Annemana jest dostępna na stronie http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-8-2019-001206_EN.pdf.

Pełna treść odpowiedzi Komisji Europejskiej jest dostępna na stronie http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/P-8-2019-001206-ASW_EN.pdf.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie https://www.kaspersky.pl/nowosci.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »