Dom » Wnętrza

Stare drewno z odzysku

Stare drewno na przykład porozbiórkowe, wcale nie musi nadawać się jedynie do wyrzucenia. Aranżacja wnętrz na chwilę obecną jest na tyle rozwiniętą dziedziną, że można pozwolić sobie na jego wykorzystanie. Zarówno w formie elementów użytkowych, jak i tych, które będą stanowić po prostu dekorację.

 

Bądź połączenie obydwu funkcji. Stare drewno można znaleźć bardzo łatwo. Często mamy we własnych domach, piwnicach czy garażach, nieużywane meble. Palety i skrzynki. Elementy, który służyły do budowy. Pozostawione końcówki, jakich nigdy nie udało się w żaden sposób wykorzystać. W sieci nie brakuje z kolei ogłoszeń, dzięki którym można stare drewno kupić. W postaci bali, desek, palet czy kawałków przyciętych do pożądanego rozmiaru.

 

Wystarczy odrobina chęci i pomysł, by z pomocą drewna, które być może nie przyda się już do budowy obiektu, stworzyć coś niesamowitego i niepowtarzalnego. Podczas wybierana drewna należy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim czy stare drewno nie jest spróchniałe, zawilgocone, po prostu zepsute. Takie kawałki i elementy odrzucamy, ponieważ nie uda się z nich stworzyć nic sensownego, a tym bardziej trwałego i solidnego. Atutem rozwiązania, w postaci wykorzystania starych elementów drewnianych, jest uniwersalność oraz elastyczność, a jednocześnie duża dostępność.

 

Do tego dochodzą niskie ceny. Niewielkim kosztem można stworzyć wykonania, które posłużą nam jeszcze przez długi czas. Bardzo popularne stały się meble wykonywane z palet. Taborety i krzesła tworzone na bazie starych skrzynek. Nawet łóżka, która wbrew pozorom są wygodne, do tego bardzo mocne i ciekawie się prezentują. Jeśli sami nie mamy pomysłu, w jaki sposób wykorzystać stare drewno, można poszukać inspiracji w internecie. Sprawdzić, w jaki sposób łączyć drewno z innymi materiałami. Jak je zabezpieczać, by posłużyło przez możliwie długi czas, a jednocześnie pięknie wyglądało. Tym bardziej, jeśli drewniane elementy mają gościć w pokojach dziecięcych lub młodzieżowych i potrzeba, by były bezpieczne dla najmłodszych. Drewno jest charakterystyczne. Jego zapach, historia, jak i rysunek, słoje oraz kolorystyka sprawiają, że swoje miejsce znajduje już nie tylko we wnętrzach rustykalnych. Równie dobrze można je wykorzystać do aranżacji wnętrz klasycznych, nowoczesnych czy nawet ekstrawaganckich. Połączone ze szkłem i metalem wygląda naprawdę wyjątkowo.

Opatrzone materiałami w żywych barwach, jest elementem przyciągającym uwagę. Stare drewno jest łatwe w obróbce. Można stworzyć praktycznie dowolny mebel czy element. Dodatki, które sprawdzą się w kuchni, jak chociażby podkładki pod gorące naczynia. Kwietniki, doniczki i osłony dla roślin w dużych ogrodach lub na działkach. Podczas zakupu do wyboru mamy różne rozmiary, by móc spełnić swoje najodważniejsze i najbardziej niecodzienne pomysły. Wystarczy przejrzeć galerie dostępne w sieci, by znaleźć coś, co nas urzeknie. A potem stworzyć podobne wykonanie do własnego wnętrza. Naturalnie, oryginalnie i niepowtarzalnie. 

Autor tekstu: Maestro Arte   Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

nowoczesnastrona.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »