Motoryzacja » Samochody

Startuje kolejna edycja konkursu Lexus Design Award.

Startuje kolejna edycja konkursu Lexus Design Award.
Zobacz więcej zdjęć »
Lexus ogłosił otwarcie konkursu Lexus Design Award. To już 5 edycja międzynarodowego wydarzenia, które powstało z myślą o młodych twórcach i projektantach. Szczególnie tych, którzy swoimi śmiałymi projektami chcą zmieniać świat na lepsze.

Każda z dotychczasowych edycji miała swoje hasło przewodnie, które stanowiło inspirację dla wszystkich powstających projektów. Motywem przewodnim podczas Lexus Design Award 2017 będzie hasło: „Mimo to”.

„Filozofia Lexusa, której częścią jest hasło „Mimo to”, daje nam odwagę do łączenia ze sobą elementów, które na pierwszy rzut oka są niekompatybilne - najwyższy komfort, a MIMO TO niesamowita dynamika jazdy - to tylko jeden z wielu przykładów. Zasada „Mimo to” nie znosi kompromisów. Szukając harmonii tworzymy synergię, która prowadzi do nieoczekiwanych, a przy tym zaskakujących, nowych możliwości. To katalizator, który wyzwala przełomowe zmiany, iskrę twórczego potencjału” - wyjaśnia Yoshiro Sawa, International Executive Vice-President marki Lexus.

Konkurs został otwarty, a uczestnicy mogą już składać swoje projekty i interpretacje jego motywu przewodniego. Jury, podobnie jak miało to miejsce w ubiegłych latach wybierze 12 najlepszych projektów, które zostaną zaprezentowane publiczności podczas Milan Design Week 2017. Wybrana spośród nich czwórka finalistów, wykona prototypy swoich projektów. Każdy pod okiem swojego mentora - światowej klasy projektanta. Na realizację projektu każdy z finalistów będzie mógł przeznaczyć maksymalnie 3 000 000 Jenów (ok. 113 000 PLN).

Dotychczasowi zwycięzcy konkursu wykorzystali możliwości jakie otworzyła przed nimi wygrana, prezentując swoje projekty na całym świecie. Emanuela Corti i Ivan Paratis, czyli zwycięzcy edycji 2015 prezentowali swoją linię odzieży współpracującą z ludzkimi zmysłami podczas wystaw m.in. w Tokio i Moskwie. Zwycięzcy edycji 2016, zespół projektowy AMAM swoim ze swoim projektem rewolucyjnego materiału do pakowania - Agar Plasticity - zdobył szerokie zainteresowanie i zaproszenia do wzięcia udziału w wielu międzynarodowych wystawach. W ten sposób zwycięzcy Lexus Design Award mają możliwość dotarcia ze swoimi projektami do jeszcze szerszego grona odbiorców potencjalnych inwestorów.

Swoje projekty autorzy mogą składać od 10 sierpnia do 16 października 2016. Dwanaście projektów jakie zostanie zaprezentowane w Mediolanie poznamy na początku 2017 roku.

 

Więcej informacji na temat poprzednich edycji konkursu: lexus-int.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

AdComms Media & Marketing Group

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »