Zdrowie » Medycyna
Stawianie baniek znów popularną metodą leczenia
Zobacz więcej zdjęć » |
Według socjologów dzieje się tak, ponieważ żyjemy w czasach, w których konsumpcjonizm zaczyna przechodzić kryzys. Polskie społeczeństwo jest już zmęczone ciągłą obecnością reklam w swoim otoczeniu. Coraz bardziej też jesteśmy rozczarowani hasłami, które przekonują nas o niezwykłej skuteczności różnego rodzaju leków.
Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:
W środkach masowego przekazu, przede wszystkim w przestrzeni internetowej, pojawia się wiele informacji na temat tego, iż nadużywanie popularnych leków zwalczających objawy przeziębienia czy grypy, może skutkować różnego rodzaju dolegliwościami ze strony wątroby czy też żołądka. Według specjalistów, tak wielka popularność naturalnych metod leczenia, takich, jak na przykład stawianie baniek czy korzystanie z różnego rodzaju naparów ziołowych może wynikać również z faktu, że w naszym kraju system opieki medycznej działa w sposób nie do końca prawidłowy. Człowiek, który skazany jest na czekanie w długich kolejkach przed gabinetem lekarskim chwyta się wszystkiego, w efekcie czego wybiera leczenie się „na własną rękę” metodami naturalnymi.
Postawa taka może budzić skrajne emocje. Z jednej strony takie sposoby na leczenie różnego rodzaju infekcji, jak właśnie stawianie baniek, spotykają się z dość dużym zainteresowaniem. Potwierdzają to przedstawiciele firmy MedPlus, która jest polskim producentem innowacyjnych, niezwykle bezpiecznych, bez ogniowych baniek lekarskich. Jak zapewniają przedstawiciele tej firmy, w ciągu ostatniego roku sprzedaż takich baniek wzrosła o ponad dwadzieścia procent. Oznacza to, że mniej więcej o tyle wzrosła także liczba entuzjastów leczenia przeziębień, ale również innych dolegliwości – na przykład otyłości.
Z drugiej strony istnieje również duża grupa przeciwników takiego podejścia do medycyny. Osoby należące do tej grupy twierdzą, że nie widzą nic złego w stosowaniu metod naturalnych, ale jedynie jako terapii uzupełniającej leczenie zalecone przez lekarza specjalistę.
Komentarze (0)