Technologie » Komputery

Strzeż się, Pingwinie! - nowy artykuł Kaspersky Lab

Strzeż się, Pingwinie! - nowy artykuł Kaspersky Lab
Zobacz więcej zdjęć »
Kaspersky Lab publikuje artykuł "Szkodliwe programy spoza środowiska Vista oraz XP", który analizuje szkodliwe oprogramowanie działające w systemach innych niż Windows.

Autorzy artykułu radzą także, w jaki sposób można zapewnić skuteczną ochronę takich systemów oraz sieci, w których działają.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Starszy analityk szkodliwego oprogramowania Magnus Kalkuhl i analityk wirusów Marco Preuss są doświadczonymi pracownikami europejskiego centrum badań Kaspersky Lab. Przeanalizowali oni na potrzeby artykułu rozwój szkodliwego oprogramowania występującego w systemach innych niż Windows. Artykuł przedstawia także właściwości, jakie powinny mieć aplikacje zapewniające bezpieczeństwo w takich systemach.

Specjaliści z Kaspersky Lab podkreślają, że korzystanie z mało popularnych technologii ma pewne zalety z punktu widzenia bezpieczeństwa, jednak nie gwarantuje całkowitej ochrony. Obecnie znaczna część szkodliwego oprogramowania jest wymierzona przeciwko systemom Windows, jednak nie oznacza to, że inne systemy operacyjne nie są narażone na żadne ataki.

Szkodliwy kod, który rozprzestrzenia się drogą internetową (np. w postaci skryptów ukrytych na stronach internetowych), może atakować komputer niezależnie od systemu operacyjnego. Autorzy artykułu, mówiąc: "Strzeż się, Pingwinie!" nawiązują do symbolu systemu operacyjnego Linux.

Pełny artykuł dostępny jest w Encyklopedii Wirusów VirusList.pl prowadzonej przez Kaspersky Lab: http://www.viruslist.pl/analysis.html?newsid=547.

Artykuł można wykorzystać dowolnie, z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »