Dom » Budownictwo

Stwórz z nami mapę polskich mozaik i wygraj telefon HTC One!

Wiesz, gdzie w Twojej okolicy znajduje się piękna mozaika? Chciałabyś pokazać to miejsce innym i ocalić je od zapomnienia? Wejdź na stronę www.ratujemymozaiki.com, dodaj swoje zdjęcie, stwórz z nami Mozaikową mapę Polski i weź udział w konkursie.

 

Stworzenie unikatowej mapy Polski to kolejny etap działań, które w ramach akcji Ratujemy Mozaiki zaplanowali jej organizatorzy: Ceramika Paradyż i Fundacja Architektury. Głównym celem akcji jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dóbr kultury, jakimi są mozaikowe dekoracje plastyczne. Poprzez interaktywne współtworzenie mapy i powiązany z nim konkurs, chcemy zachęcać wszystkich Polaków do poszukiwania i odnajdywania w swoich miastach, zapomnianych, unikatowych dzieł sztuki. Wiele z nich możemy ocalić przed zapomnieniem! – mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Grupy Paradyż. Mamy nadzieję, że już niebawem mapa zapełni się zdjęciami, które pokażą, jak wiele pięknych miejsc w naszym kraju mamy jeszcze do odkrycia – dodaje.

Konkurs w szczegółach
Aby wziąć udział w konkursie i przyłączyć się do budowania wspólnej mapy polskich mozaik, wystarczy wejść na stronę www.ratujemymozaiki.com , do zakładki Dodaj swoją mozaikę , wybrać zdjęcie swojego autorstwa oraz wypełnić formularz. Konkurs został podzielony na trzy 10-tygodniowe etapy. Pierwsze wyniki poznamy na początku sierpnia. Do przesyłania zdjęć mozaik zachęcaliśmy już dwa miesiące temu, kiedy jeszcze nie ogłosiliśmy konkursu. Dlatego w pierwszym etapie wezmą udział również zdjęcia, które internauci dotychczas nadesłali na stronę naszej akcji – mówi Iwona Filipczak. Pod koniec każdego z etapów jury wybierze trzy fotografie, które otrzymają nagrody – telefon HTC One dla osoby, która zajmie pierwsze miejsce, oraz albumy i swoje zdjęcia wydrukowane na piankach za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca. Konkurs potrwa do grudnia 2013 roku.

Mozaikowa mapa Polski
Wszystkie aktualności na temat budowania unikatowej mapy mozaik i konkursu można śledzić na bieżąco na stronie www.ratujemymozaiki.com oraz profilach Facebook – akcji Ratujemy Mozaiki , Fundacji Architektury i Ceramiki Paradyż .

Zapraszamy na www.ratujemymozaiki.com

Akcja Ratujemy Mozaiki
Celem akcji „Ratujemy Mozaiki” jest ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego i zwrócenie uwagi na problem niszczejących dzieł sztuki w miastach całej Polski. Czym jest owo dziedzictwo kulturowe? To dorobek poprzednich pokoleń, który świadczy o naszych korzeniach i potwierdza, w sensie duchowym i materialnym tożsamość narodu. Dlatego troska o ochronę zabytków powinna być obowiązkiem każdego z nas, aby przyszłe pokolenia mogły cieszyć się dobrodziejstwami kultury. Czynników, które zagrażają zabytkom jest wiele, począwszy od kradzieży i aktów wandalizmu, po uszkodzenia spowodowane upływem czasu, zaniedbaniami i źle prowadzonymi pracami modernizacyjnymi. Mozaiki to najczęściej kolorowe, zachwycające, ozdoby wnętrz kawiarń, sklepów, budynków mieszkalnych, instytucji miejskich i prywatnych. Jednak wiele z nich w czasach transformacji ustrojowej uległo dewastacji, kolejne niszczeją  lub są wyburzane. Dlatego naszym zdaniem warto podjąć inicjatywę, która pozwoli mozaikom odzyskać ich dawny blask.

Ceramika Paradyż
więcej informacji (PRESS BOX)


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

newss.pl
http://newss.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »