Dom » Wnętrza

Styl fusion we wnętrzach – jakich błędów unikać?

Styl fusion we wnętrzach – jakich błędów unikać?
Zobacz więcej zdjęć »
Wnętrza w stylu fusion wybaczają bardzo wiele i pozwalają na ekscytującą zabawę stylami. Ale warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą ci stworzyć aranżację piękną i stylową!

 

Styl fusion, czyli jaki?

Fusion, czyli fuzja – to styl, którego główną zasadą jest mieszanie innych styli. I choć pozornie może się to wydawać receptą na chaotyczne wnętrze, aranżacje fusion zyskują coraz więcej zwolenników. Sekret ich piękna tkwi zaś w tym, że czerpią całymi garściami z estetyki minimalizmu i umiejętnie wyciągają na pierwszy plan to, co piękne. Jeśli marzy ci się wnętrze, w którym znajdzie się miejsce zarówno dla welurowej sofy w stylu retro, jak i pop-artowych plakatów, to będzie styl dla ciebie!

Przygotowując aranżację wnętrza w stylu fusion, zwróć uwagę, czy nie popełniasz jednego z tych błędów:

Zbyt dużo koloru lub zbyt ciemne barwy

To chyba najczęściej popełniany błąd w aranżacjach fusion. Gdy mieszamy różne style i wybieramy ulubione fragmenty z każdego z nich, łatwo zapędzić się i stworzyć misz-masz kolorystyczny. A jedną z podstawowych zasad aranżacji w stylu fusion jest dbałość o jasną i otwartą przestrzeń. Aby osiągnąć taki efekt, wybierz neutralne barwy do wszystkich dużych powierzchni (jak ściany, podłogi, większość mebli) i jedną barwę wyróżniającą. Tej ostatniej możesz użyć w detalach – obiciach niektórych mebli, dekoracjach. Ważne jest, aby była kontrastowa w stosunku do bazowej palety neutralnych barw.

Fotel skandynawski, sofa skandynawska, wszystko skandynawskie!

Innym częstym błędem jest dobieranie mebli do kompletu. O ile fotel skandynawski prezentuje się zawsze pięknie, o tyle nie powinny mu towarzyszyć inne meble wypoczynkowe w tym samym stylu! Postaraj się znaleźć takie elementy wyposażenia, które ze sobą współgrają, ale nie tworzą kompletu. Do fotela skandynawskiego dobierz barokową sofę na giętych nóżkach w tym samym kolorze, a do nowoczesnego stołu z marmurowym blatem rattanowe krzesła.

Za wiele wzorzystych dekoracji i powierzchni

Podczas tworzenia aranżacji wnętrza opartej na kontraście, może się wydawać, że wzory pochodzące z różnych stylów będą robiły dobre wrażenie. Niestety, tak jak w przypadku kolorystyki, musisz pamiętać o zachowaniu przejrzystej i w gruncie rzeczy dość prostej kompozycji. Po pierwsze, wzory stosuj zawsze na małych powierzchniach – w postaci obrazów, dekoracyjnych poduszek czy obicia niewielkiej części mebli. Po drugie zaś, staraj się nie używać ich zbyt często, aby nie zaczęły przeważać we wnętrzu. Wystarczy ok. 10-15% wzorzystych powierzchni w aranżacji, by rzucały się w oczy, ale nie przytłaczały.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Meble skandynawskie
http://scandicsofa.pl/

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »
Array ( [p_srv_id] => 3 [p_usr_id] => 114633 [p_type] => ARTICLE [p_accepted] => YES [p_status] => ENABLED [p_pkg_nr] => 1 [p_pkg_items] => 4 [p_ctg_ids] => )