Technologie » Komputery

Stymulowanie rozwoju biznesowego i innowacyjności - nowa rola dyrektorów IT

Badanie IDC przeprowadzone na zlecenie firm Oracle oraz Intel wskazuje, że dyrektorzy IT – korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych i swojej wyjątkowej pozycji zajmowanej w przedsiębiorstwie, mogą radykalnie zmienić rolę sprawowaną w swojej organizacji

Po niedawnym ogólnoświatowym spowolnieniu gospodarki, przedsiębiorstwa wprowadziły dokładniejszą kontrolę wydatków, eliminując projekty niemające bezpośredniego związku z zyskiem. Firmy z Europy Środkowo-Wschodniej kładą dzisiaj większy nacisk na optymalizację środowisk IT, co w połączeniu z szybszym tempem opracowywania technologii jest źródłem zasadniczej zmiany roli dyrektora ds. informatycznych - dzisiaj ma on nie tylko wspierać rozwój biznesowy i innowacyjność, ale wręcz być ich motorem.

Aby dokładniej zbadać to zjawisko firma IDC przeprowadziła 200 ankiet z dyrektorami IT oraz dyrektorami generalnymi 180 dużych przedsiębiorstw działających w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem badania była analiza aktualnych strategii informatycznych i sposobów stosowanych przez dyrektorów ds. informatycznych, aby sprostać konieczności optymalizacji infrastruktury IT, a jednocześnie wspierać szersze strategiczne potrzeby biznesowe swoich firm.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://www.erp-view.pl/wiadomosci/stymulowanie_rozwoju_biznesowego_i_innowacyjnosci_nowa_rola_dyrektorow_it.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »