Kobieta, zdrowie, uroda » Medycyna

Suplementy diety pomocne w treningu

Suplementy diety pomocne w treningu
Zobacz więcej zdjęć »
Zdrowy tryb życia stał się ogólnoświatowym trendem. Pojawiła się również moda na bycie fit. Nie tylko kobiety dbają o swoją sylwetkę, lecz również mężczyźni chcę rozbudować swoją muskulaturę.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

 
Pojawia się coraz więcej klubów fitness i siłowni, i nie brakuje w nich chętnych amatorów sportów siłowych. Warto jednak przed rozpoczęciem treningu zapoznać się chociaż z podstawami teoretycznymi, które są nie tylko pomocne, lecz nawet niezbędne, aby osiągnąć zamierzony cel.

Bardzo ważne jest zrozumienie podstawowych procesów fizjologicznych, które odpowiadają za budowę mięśni u człowieka. Są to procesy anaboliczne i kataboliczne. Pierwsze odpowiadają za budowanie masy, drugie zaś za redukcję. W modelowej sytuacji, kiedy odpowiednio się dożywiamy, oba te procesy się uzupełniają - spalamy tyle tkanek, co nam przybywa, i trzymamy stałą wagę. Tyczy się nie tylko mięśni, lecz również tkanki tłuszczowej.

Suplementy diety mogą być bardzo przydatne w procesie budowy masy mięśniowej i kształtowania sylwetki. Te, które wspomagają procesy anaboliczne popularnie nazywane są anabolikami. Doczekały się złej sławy, jednak zupełnie niesłusznie. Popularne suplementy anaboliczne to kreatyna, aminokwasy rozgałęzione czy AAKG. To bardzo częste pozycje w diecie sportowców. Jest to naturalna kolej rzeczy. Odżywki pomagają dostarczać mięśniom niezbędnych składników odżywczych oraz tlenu, te zaś, dzięki poprawionemu ukrwieniu, pracują lepiej. Lepsza gospodarka hormonalna dodatkowo przyczynia się do dalszego przyrostu masy mięśniowej.


Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KFD
http://kfd.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »