Gospodarka » Żywność

Sushi - niezywkła historia, niezwykłej potrawy...

Sushi - niezywkła historia, niezwykłej potrawy...
Zobacz więcej zdjęć »
Przywędrowało do nas z dalekiej Japonii, zdobyło serca gwiazd show biznesu, niezwykle bogate w wartości odżywcze, polecane przez dietetyków ... o czym mowa?

Odpowiedź brzmi sushi. Historia sushi sięga VI w p.n.e. i ku na pewno Twojemu zdziwieniu wielu pierwsze wzmianki o sushi nie pochodzą z Japonii lecz z Chin. To tu narodziła się forma konserwacji ryb, od której wszystko się zaczęło.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Był to sposób na zachowanie świeżości ryb, wówczas polegało to na przemiennym układaniu ryb i ryżu w drewnianej beczce, po czym należało położyć na wierzchu kamieniem w celu lepszej konserwacji. Po ok. 6 miesiącach, spożywano wyłącznie rybę, ryż wyrzucano. Sytuacja zmieniła się dopiero w Japonii VIII w. naszej ery, kiedy zniecierpliwieni Japończycy znani z ciągłego zabiegania oraz oszczędności nie chcieli i nie mogli czekać aż tak długo.

Ocet ryżowy do ryżu...

Sposobem jaki spowodował szybszą możliwość spożycia tej potrawy, było dodanie do ryżu octu, dzięki temu można było razem z rybą spożywać i ryż. Potrawę tę nazwano Seise - zushi i dziś można stwierdzić, że jest to pierwsza potrawa, która swoim wyglądem przypomina sushi, znane nam dziś.

Nigiri sushi?

Pojawiło się dopiero w XIX w. w Tokio, a dokładnie na jednym ze straganów. A prekursorem był właściciel jednego z nich - Yohei Hanaka, który dał Japończykom coś czego tak usilnie potrzebowali. Szybkiego i dobrego jedzenia. Potrawa jaką dziś znamy pod nazwą nigiri-sushi szybko zdobyła serca i podniebienia Japończyków, rozprzestrzeniając się po sąsiednich miejscowościach znalazła uznanie również i tam.

Z Japonii do USA...

Pierwsze bary sushi pojawiły się dopiero po II w. światowej, niestety nie od razu zyskały sobie zwolenników, gdyż amerykanie przez lata wierni byli jedynie swojej kuchni. Sushi jest niezwykle zdrowym daniem o właściwościach jakich można pomarzyć w kuchni amerykańskiej. Dlatego tez po małych zmianach takich jak dodanie awokado, ogórka czy majonezu, gwiazdy Hollywood szybko zakochały się z nowej potrawie. Zapisując ją na stałe do menu przy spotkaniach biznesowych, do dziś sushi uznawane jest za potrawę szczególną potrzebującą specjalnej oprawy. Samo przygotowanie to rytuał, który trzeba celebrować.


Restauracja Nihon Sushi

02-127 Warszawa
ul. Mołdawska 7

tel. (22) 254 55 14
kom 503 144 413

manager@nihonsushi.pl
www.nihonsushi.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ivona

Komentarze (1)

  • avatar
    panroman 2016-05-11 13:45:15

    Polecam bardzo smaczne sushi w Częstochowie w Koku ;) tu ich facebook www.facebook.com/koku.sushi.czestochowa :)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »