Rozrywka i wypoczynek » Rozrywka

Świąteczny prezent Motowizji - specjalny jubileuszowy odcinek Motoikon

Świąteczny prezent Motowizji - specjalny jubileuszowy odcinek Motoikon
Zobacz więcej zdjęć »
Od 2018 roku na antenie Motowizji opowiadane są historie najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji i sportów motorowych. Do tej pory w cyklu Motoikony pojawiło się czterdziestu dziewięciu bohaterów.

W pięćdziesiątym, jubileuszowym będą oni wszyscy. Z okazji świąt Bożego Narodzenia kanał motoryzacyjny przygotował specjalny odcinek, w którym przypomni najciekawsze fragmenty każdej z rozmów.

Pięć lat temu w Motowizji zadebiutowała nowa seria o legendach polskiej motoryzacji. Jedną z pierwszych postaci był Sobiesław Zasada, legendarny kierowca, który odnosił sukcesy nie tylko w Europie, ale i na świecie, zostając jednocześnie jedną z największych postaci polskiego sportu. W ramach serii Motoikony swoje historie opowiadali mistrzowie z niemalże każdej dziedziny motorsportu, ale także świata szeroko pojętej motoryzacji.

Nowe pokolenia widzów mogły dowiedzieć się jak wyglądała rywalizacja w czasach powojennych za sprawą Longina Bielaka, posłuchać Tomasza Szczęsnego, który opowiada o budowie legendarnych polskich samochodów rajdowych czy przekonać się jak wyglądała złota era rajdów w Polsce, kiedy na odcinkach tłumy oglądały Mariana Bublewicza, Krzysztofa Hołowczyca czy Leszka Kuzaja.

Na przestrzeni lat przed kamerami Motowizji opowiedziano historie 49. osób. Pięćdziesiątym bohaterem zostali oni wszyscy. W specjalnym wydaniu świątecznym zobaczyć będzie można wybrane momenty z każdego odcinka Motoikon, które pokrótce opowiedzą historię motorsportu i motoryzacji w Polsce, a także pokażą tym, którzy nie znają tego cyklu, że warto się nim zainteresować. 

ZAPOWIEDŹ WIDEO: https://youtu.be/1UHmisA9Mmg 

Pomysł stworzenia serii Motoikony wynikał z potrzeby uhonorowania najwybitniejszych postaci polskiej motoryzacji. Mamy wspaniałą historię pełną sukcesów, ale w ostatnich latach została lekko zapomniana. W mediach masowych ciężko było znaleźć wspomnienia tych wybitnych postaci. Dlatego powstały Motoikony. Czujemy, że jest to program misyjny i wielokrotnie otrzymywaliśmy podziękowania za podtrzymywanie tradycji, za przypominanie najwybitniejszych z wybitnych. Jestem pewien, że kolejna „pięćdziesiątka” pojawi się bardzo szybko – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • Motoikony: 50 – odcinek jubileuszowy – piątek, 23 grudnia, godz. 21:00

Święta w Motowizji to tradycyjnie także okres podsumowań mijających 12 miesięcy w sportach motorowych. W ramach specjalnego pasma bożonarodzeniowego opowiemy o rywalizacji między innymi w RSMP, ADAC GT Masters, MPRC, HRSMP, Ferrari Challenge Europe, a także innych cyklach, które gościły na antenie kanału motoryzacyjnego.

Świąteczny rozkład jazdy w Motowizji:

  • RSMP Raport: podsumowanie sezonu – piątek, 23 grudnia, godz. 20:00
  • FIA ETRC: podsumowanie sezonu - sobota, 24 grudnia, godz. 16:40
  • ADAC GT Masters: podsumowanie sezonu - niedziela, 25 grudnia, godz. 13:35
  • Porsche Carrera Cup Deutschland: podsumowanie sezonu - niedziela, 25 grudnia, godz. 14:05
  • Ferrari Challenge Europe: podsumowanie sezonu - niedziela, 25 grudnia, godz. 14:35
  • HRSMP: podsumowanie sezonu - poniedziałek, 26 grudnia, godz. 13:00
  • Formula Regional European Championship: podsumowanie - poniedziałek, 26 grudnia, godz. 14:30

 

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka, tel. +48 669 507 492, e-mail: a.karwacka@agencjafaceit.pl

 Motowizja to kanał dla wszystkich pasjonatów motoryzacji. W ofercie ma ponad 10 produkcji polskich oraz ponad 30 wyselekcjonowanych europejskich i amerykańskich formatów. To wyjątkowa telewizja, która przez 24 godziny na dobę daje pełen obraz świata motoryzacji. Kanał prezentuje spojrzenie na technologię, ekologię oraz nowości ze świata motoryzacji, a także niezapomniane spotkania z legendami i klasykami. Motowizja oferuje interesujące polskie programy, zarówno dla wielbicieli czterech (Motojazda – Garaż Motowizji, gdzie nowości na drogach testuje Marek Wieruszewski, Piotr Zelt z programem Na Osi prezentującym ciężką motoryzację czy Autoportret Ostrego – nowy format Aleksandra Ostrowskiego) jak i dwóch kółek (Motoślad, którego gospodarzem jest również Aleksander "Ostry" Ostrowski). Programy jak Motowizja Sport PL i AutoSpeed dostarczą widzom aktualnych relacji o polskim motosporcie. Motowizja to także wielkie sportowe emocje: jedyne w polskiej telewizji transmisje z całej 2 Ligi Żużlowej, a także wyścigów serii NASCAR Cup SeriesADAC GT MastersPorsche Carrera Cup GermanyEuroformula OpenFerrari Challenge Europe, a także relacje z RSMPGSMPFIA ERCFIA WTCRFIM EWCIOM TT.


Motowizja dociera do ponad 4 mln gospodarstw domowych, czyli do 12 milionów Polaków osiągając zasięg techniczny na poziomie 30%. Motowizja jest dostępna w dystrybucji satelitarnej na Platformie Canal+ na pozycji 190, w Orange TV – pozycja 128,  w sieciach kablowych: UPC – pozycja 516 oraz 572,  Vectra – pozycja 215, Multimedia Polska – pozycja 127, TOYA - pozycja 34 oraz w Inea na kanale 532 oraz 150 (Hiway) jak również w ofercie PLAY NOW w pakiecie Ekstra i Sport, w player.pl – pakiet Moto oraz WP Pilot, a także w innych sieciach kablowych, m.in. Elsat, Echostar, Evio, InterArena, SGT. Wyłącznym dystrybutorem kanału jest Frame by Frame.

 

WWW: https://www.motowizja.pl

FACEBOOK: www.facebook.com/motowizja

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/motowizja/

TWITTER: https://twitter.com/motowizja Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

k.zajkowska@agencjafaceit.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »