Dom » Wnętrza

Światło, które tworzy atmosferę

Światło, które tworzy atmosferę
Zobacz więcej zdjęć »
Modernistyczna stylistyka, ręcznie dziurkowane ornamenty i autorska receptura masy - to tylko niektóre walory porcelanowych lamp pochodzących z warszawskiej pracowni 1000 stopni.

Aranżacja oświetlenia ma bardzo istotny wpływ na ostateczny wygląd dekorowanych pomieszczeń. Dlatego też dobór rodzaju lamp oraz ich właściwe ustawienie, stanowią bardzo ważny etap projektowania wnętrza mieszkalnego. Umiejętne operowanie światłem pozwoli nam stworzyć, w zależności od potrzeb, atmosferę sprzyjającą relaksowi, pracy lub intymności. Prostym i szybkim sposobem, na nadanie wnętrzu nowego blasku, jest zakup ciekawej stylistycznie lampy, która będzie łączyć w sobie zalety praktyczne (można ją łatwo przestawić), a zarazem nada pomieszczeniu charakteru i stworzy w nim niepowtarzalny klimat. Na koniec najważniejsza rada - lampa koniecznie musi posiadać duszę, tak jak te z pracowni zdolnego projektanta Macieja Szaciłło.

Mimo młodego wieku Maciej Szaciłło ceramiką zajmuje się od kilkunastu lat. W 2002 roku udało mu się założył wymarzoną pracownię o tajemniczej nazwie 1000 stopni. „Geneza nazwy jest zupełnie prozaiczna. Inspiracją była temperatura pierwszego wypału naszych projektów - tłumaczy właściciel. Od samego początku jednym z popisowych przedmiotów tworzonych w pracowni 1000 stopni były lampy. Zostały one wyróżnione m.in. podczas prestiżowych konkursów wnętrzarskich IDOT 2003 i Prodeco 2005.

Lampy z pracowni 1000 stopni wykonywane są z przeświecalnej porcelany. Zarówno masa ceramiczna, jak i użyte podczas wypalania lamp szkliwa przygotowywane są według autorskiej receptury Macieja Szaciłło - właściciela pracowni. Każda lampa zanim będzie cieszyć oko klienta przechodzi przez skomplikowany i wymagający dużej precyzji proces wytwórczy. Na początku opracowywany zostaje wzór lampy , który umiejętnie łączyć będzie dekoracyjność i funkcjonalność. Następnie przygotowywany jest prototyp i forma produkcyjna, która posłuży do przygotowania odlewu. Na samym końca nadchodzi moment decydujący o powodzeniu starań - wypalanie. „Rodzinny, kameralny charakter pracowni daje mi pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji" - mówi Maciej Szaciłło. „Nowy projekt stanowi dla mnie artystyczne wyzwanie do którego podchodzę  z dużym entuzjazmem" -dodaje. Wszystko to sprawia, że klient otrzymuje ręcznie robioną lampę wysokiej jakości i o oryginalnej stylistyce.  Co ciekawe w pracowni 1000 stopni klient ma możliwość zamówić lampę, której ornament zostanie zaprojektowany specjalnie dla niego.

Więcej informacji na temat produktów z pracowni 1000 stopni dostępne jest na stronie internetowej http://www.1000stopni.pl/.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pracownia

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »