Dom » Budownictwo

Światło w cieniu lamp – kolekcja Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Ligthing

Światło w cieniu lamp – kolekcja Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Ligthing
Zobacz więcej zdjęć »
Moda minionych dekad nigdy całkowicie nie odchodzi w niepamięć. Antyk, renesans, barok, czy lata 20-te ubiegłego wieku doczekały się wielu kontynuacji, szczególnie jeśli mowa o aranżacji współczesnych wnętrz. Kto by jednak pomyślał, że styl lat 50, 60 i 70-tych tak szybko zyska naśladowców.

 Do grona popularnych akcesoriów vintage dołączyły również lampy Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Ligthing.

Czas na vintage

Vintage w modzie odzieżowej zadomowił się już na dobre, teraz przyszedł czas na wnętrza. Styl ten, uwielbiany szczególnie przez młode pokolenia, to nic innego jak podróż w czasie do drugiej połowy ubiegłego wieku i wzięcie z niego co najlepsze. Scharakteryzować go można w dwóch zdaniach – to połączenie nowoczesnych aranżacji z dawnymi elementami lub wzbogacenie wystroju z tamtych lat współczesnymi dodatkami. To bowiem nic innego jak mieszanka starego z nowym lub nowego ze starym. Przykładem takich połączeń jest kolekcja lamp Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Lighting. Są to klasyczne lampy z materiałowym, plisowanym abażurem w nieco unowocześnionej wersji i dwóch wariantach kolorystycznych – modnym i intensywnym fiolecie oraz delikatnym ecru. Duże abażury w kształcie ściętego stożka zamocowane zostały na długiej prostej nodze w przypadku lamp stojących i na zwisie prostym w przypadku lamp wiszących, podkreślając tym samym ich nowoczesną, minimalistyczną formę. Stelaż lamp wykonany został ze stali lakierowanej i różni się kolorem w zależności od kolekcji – Shadow w kolorze białym, natomiast Shadow violet w czarnym. Dzięki połączeniu modnych odcieni kolorystycznych z kształtem tradycyjnych opraw oświetleniowych lampy Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Lighting zyskały nietuzinkowy charakter z awangardową duszą.

Światło w dwóch kolorach

Mieszkania w stylu vintage zazwyczaj utrzymane są w jasnej, pastelowej kolorystyce, którą przełamują dodatki w intensywnych barwach – tapety, obrusy, zasłony, czy lampy. Oprawy oświetleniowe Shadow violet w mocnym fiolecie z pewnością wpiszą się w takie kompozycje. Shadow marki Nowodvorski Lighting w wersji ecru, to z kolei subtelne uzupełnienie pozostałych elementów dekoracyjnych. Ciekawy efekt można uzyskać również łącząc ze sobą lampy w kontrastowych barwach np. zawieszając naprzemiennie zwisy w kolorze ecru i fioletowym. Dodatkowo, lampy wiszące Shadow i Shadow violet dostępne są w dwóch rozmiarach – S (średnica 29 cm)oraz M (średnica 42 cm) i długości 100 cm, dzięki czemu możemy wybrać odpowiednie do wielkości urządzanego pomieszczenia. Na szczególną uwagę zasługują lampy podłogowe o wysokości 153 cm i średnicy abażuru 42 cm, które stanowią kwintesencję stylu vintage. Stojące przy kanapie lampy to bowiem obowiązkowy element wnętrz tego typu. Doświetlają pokój, uzupełniając górne oświetlenie lub zapalone osobno tworzą intymny klimat idealny do odpoczynku.

Nowoczesne lampy z dawnej epoki? Z pozoru niemożliwe, a jednak oksymoron ten odzwierciedlają oprawy oświetleniowe Shadow i Shadow violet marki Nowodvorski Lighting, które stanowią uwspółcześnioną wersję przedmiotów z minionych lat.
 

Lampy Shadow/Shadow violet marki Nowodvorski Lighting:

Shadow/ Shadow violet podłogowa I
Wysokość: 153 cm
Średnica: 42 cm
Cena detaliczna: 312,73 zł

Shadow/ Shadow violet I zwis S
Wysokość: 100 cm
Średnica: 29 cm
Cena detaliczna: 92,25 zł

Shadow/ Shadow violet I zwis M
Wysokość: 100 cm
Średnica: 42 cm
Cena detaliczna: 123,62 zł

Lampy dostępne są również w sklepach internetowych: www.imperiumlamp.pl, www.iroiro.pl
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Firma Technolux Sp.j., od października 2011r. funkcjonująca pod nazwą Nowodworski Sp.j., jest rodzinną firmą prywatną, założoną w 1994 r. Spółka produkuje dekoracyjne oprawy oświetleniowe do wnętrz mieszkalnych oraz obiektów publicznych. Obecnie firma posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni 12 000 m2., średniorocznie produkując i sprzedając 3000 sztuk opraw dziennie. Ponad 65% produkcji jest sprzedawane za granicę. Firma eksportuje do: Belgii, Białorusi, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Izraela, Kazachstanu, Kirgizji, Kosowa Litwy, Łotwy, na Maltę, do Mołdawii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Rumunii, Senegalu, Słowacji, Ukrainy i na Węgry.  
Nowodworski Sp.j.
ul. Koksowa 2B
42-200 Częstochowa
Tel +48 343449110
www.nowodvorski.pl
nowodvorski@nowodvorski.comRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »