Rozrywka i wypoczynek » Turystyka

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 4 Tunezja

Światowa odyseja Juliana i Kamili - Epizod 4 Tunezja
Zobacz więcej zdjęć »
Światowa odyseja Juliana i Kamili to program dokumentalny prezentowany przez Juliana Hantona i Kamilę Andersen. Para zapalonych globtroterów w poprzedniej serii programu odkrywała przed nami najdziwniejsze aspekty swojej rocznej podróży.

EPIZOD: 4 TUNEZJA Kolejną podróż tym razem Julian i Kamila rozpoczną w stolicy Tunezji, Tunisie. Szybko zauważą, iż ten północno afrykański kraj posiada bardzo dużo europejskich akcentów. Sami przekonajcie się, jakich. Po krótkiej wizycie w stolicy Tunezji wyruszymy do miasteczka SidiBouSaid, które jak się okaże wygląda jak z pocztówki. Wszystkie domy pomalowane są na biało, natomiast okiennice oraz drzwi na niebiesko. Ciekawostką jest, iż już od kilku lat miejsce to zamieszkiwane jest przez najbogatszych mieszkańców Tunezji. Ponadto to podobno najbardziej malownicza miejscowość tego kraju. Julian przechadzając się po kolorowych uliczkach postanowi poćwiczyć swój licealny francuski ... ciekawe jak mu pójdzie.

Nasi bohaterowie będą mieli okazję spotkać się z ludźmi z branży filmowej. Dzięki czemu oprócz poznania najgorętszych ciekawostek ze świata show biznesu, dowiedzą się o najlepszej restauracji w mieście, którą będą chcieli od razu odwiedzić. Na miejscu okaże się, że ich nowi przyjaciele się nie mylili. Potrawy, obsługa, a nawet wystrój miejsca Julian i Kamila ocenią celująco. Również szef kuchni okaże się przesympatyczny i od razu nawiążą z nim nić porozumienia. Kucharz będzie na tyle otwarty, iż będzie próbował zeswatać Juliana z miejscową panią. Ciekawe czy coś wyjdzie z tego romansu.

Jadąc dalej wybrzeżem nasi prezenterzy trafią do nadmorskiego kurortu Hammamet. Miejsce to kilkadziesiąt lat temu było niewielka wioską, ale w latach 20. XX wieku pewien bogacz z Rumunii wybudował tam willę, co było początkiem znaczącego rozwoju miejscowości. Obecnie kurort dysponuje setką hoteli. Tam także nie obędzie się bez zakupów. Kamila kupi niezwykły płaszcz, natomiast Julian w celu zrelaksowania się uda się do męskiej łaźni.

Nie wszyscy wiedzą, ale Tunezyjczycy są bardzo religijni. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat wybierzemy się do Kairouan - miasta uznawanego za najświętsze w tej części Afryki. Nasi bohaterowie poznają historię miasta od przewodnika, który będzie dość zdziwiony brakiem ich wiedzy. Następny przystanek to Koloseum w El Jem, najbardziej imponujący zabytek rzymski. Julian i Kamila nie będą mogli wyjść z podziwu na widok tej majestatycznej budowli.

Po południu naszych podróżników czeka rejs promem na legendarną wyspę Djerba. Tam Julian spotka wyzwoloną tunezyjską kobietę palącą sziszę. Mimo, iż podróżnik próbował kiedyś tej egzotycznej fajki, stwierdzi, że jego sposób palenia nie jest zbyt męski.

Będąc w Tunezji będziemy chcieli pokazać wam zapierające dech w piersiach krajobrazy, których z pewności nie zapomnicie. Na pewno dużo ekscytujących wrażeń dostarczy nam wyprawa na Saharę, której nie można pominąć będąc w Tunezji. Zobaczymy miejsca i wioski, które posłużyły za plan zdjęciowy do filmu "Gwiezdne Wojny", przez co na pewno poczujemy się jak na innej planecie czy w innym wymiarze. Będąc na Saharze Julian i Kamila, będą próbowali przemierzyć ją na wszystkie możliwe sposoby: samolotem, go-kartem, a także na wielbłądach. W Oazie poznają uroczą rodzinę, która zaprosi ich na kawę i daktyle oraz opowie o festiwalu pustynnej kultury, który byłby wspaniałym uwieńczeniem ich tunezyjskiej wyprawy.

Jesteście ciekawi pełnych przygód naszych niezastąpionych bohaterów oglądaj Światową odyseją Juliana i Kamili na Travel Channel już 24 września o godzinie 21.00Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

slawek

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »