Kultura, sztuka » Muzyka

Światowi DJ-e skomponują utwór „Dźwięk bezpieczeństwa” podczas wydarzenia Starmus 2017

Światowi DJ-e skomponują utwór „Dźwięk bezpieczeństwa” podczas wydarzenia Starmus 2017
Zobacz więcej zdjęć »
Globalna firma działająca w obszarze cyberbezpieczeństwa, Kaspersky Lab, oraz uczestnicy festiwalu nauki, Starmus 2017, sprawdzą, jaki dźwięk kojarzy się ludziom z bezpieczeństwem. Oprócz tego, że jest to uczucie abstrakcyjne, ma ono wiele wymiarów: np. cyberbezpieczeństwo jest procesem naukowym.

Projekt Sound of Safety ma na celu zobrazowanie, co daje ludziom poczucie bezpieczeństwa.

Podczas wydarzenia Starmus 2017, na którym obecne będą gwiazdy sportowe, badacze i muzycy, Kaspersky Lab zbada wraz z uczestnikami, jak ludzka psychika reaguje na dźwięk, a wnioski zostaną wykorzystane do skomponowania utworu „Dźwięk bezpieczeństwa”. Kierowcy Formuły 1, a także znany szachista Siergiej Karjakin opowiedzą o dźwiękach, dzięki którym czują się bezpieczni.

Aby przekuć te dźwięki w utwór muzyczny, Kaspersky Lab i międzynarodowa wytwórnia płytowa wydająca muzykę house, Diamondhouse Records, wybrali dziesięciu najbardziej uznanych na świecie producentów muzycznych i DJ-ów. Ich zadaniem będzie scalenie serii ekskluzywnych utworów oddających „Dźwięki bezpieczeństwa” podczas tegorocznego festiwalu nauki i sztuki Starmus w Trondheim, Norwegia.

Na liście artystów znajdują się:

·       Eddie Amador – nominowany do nagrody Grammy amerykański DJ grający muzykę Tech House i Dance, producent,

·       AKADIAN – brytyski DJ grający muzykę Progressive House i Electro, producent,

·       DJ Schedule 1 – południowokoreański DJ grający muzykę EDM, producent,

·       Dubtal3nt – australijski DJ grający muzykę Dubstep i Trap, producent,

·       DJ Favorite – rosyjski DJ grający muzykę Future House, remikser i producent,

·       Artone & BOYAN – bułgarscy DJ-e grający muzykę Chillout i Lounge, producenci,

·       DJ Superjam – amerykański DJ grający muzykę Hip Hop, producent,

·       Dany Cohiba – hiszpański DJ grający muzykę House, producent,

·       Falko Niestolik – niemiecki remikser muzyki House, producent,

·       DJ Lykov – rosyjski DJ grający muzykę Electro House, producent.

W trakcie realizacji projektu ci międzynarodowi artyści mają osiągnąć jeden cel: przygotować własny utwór „Dźwięk bezpieczeństwa” poprzez połączenie dźwięków charakteryzujących uczucie bezpieczeństwa — od hałasu miasta po wodę w kąpieli czy klik pasów bezpieczeństwa.

Utwory będą rywalizować o głos publiczności oraz o to, aby jurorzy ogłosili je oficjalnym hymnem „Dźwięk bezpieczeństwa” stoiska Starmus Kaspersky Hub. Naukowcy i eksperci ds. cyberbezpieczeństwa będą codziennie brać udział w rozmowach i organizować sesje dyskusyjne. Publiczne głosowanie na najlepszy utwór zostanie udostępnione wkrótce na stronie http://sound-of-safety.com. http://sound-of-safety.com.

Oficjalny hasztag Dźwięku bezpieczeństwa w mediach społecznościowych to #MySoundOfSafety. Kaspersky Lab zachęca do korzystania z niego wszystkich, którzy chcą publikować online własne dźwięki bezpieczeństwa.

Kaspersky Lab sponsoruje wydarzenie Starmus 2017, które odbędzie się 18-23 czerwca 2017 r., jak również darmową transmisję na żywo całego festiwalu, dostępną na stronie https://kas.pr/5yds.

Informacje o festiwalu Starmus i jego muzycznej historii

Festiwal Starmus zrodził się w 2011 r. dzięki astrofizykowi Garikowi Isrealianowi, którego celem było sprawienie, by nauka i sztuka stały się w jak największym stopniu dostępne dla ogółu. Zadanie to zostało w pełni zrealizowane – w trzech kolejnych festiwalach udział wzięli najbardziej wpływowi naukowcy i astronomowie wraz z gwiazdami muzyki. Magia festiwalu nie wynika wyłącznie z nauki – muzyka jest jego integralną częścią. Jeden z najznamienitszych członków rady festiwalowej – Peter Gabriel, były lider brytyjskiej grupy Genesis – podkreśla bliskie więzy astronomii i muzyki: Muzycy eksplorują i definiują wszystko, co istnieje w nas, z kolei astronomowie badają i opisują cały świat poza nami. Właśnie to najbardziej kocham w festiwalu Starmus – połączenie tych dwóch światów. Najbliższy festiwal odbędzie się w czerwcu 2016 r. w Trondheim. Więcej informacji znajduje się na stronie https://www.starmus.com.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Wszystkie informacje prasowe Kaspersky Lab Polska są dostępne na stronie http://www.kaspersky.pl/nowosciRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Kaspersky Lab Polska Sp. z o.o.
http://kaspersky.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »