Społeczeństwo » Społeczeństwo

Świetliki dzieciom

Świetliki dzieciom
Zobacz więcej zdjęć »
16 listopada br. ruszyła ogólnopolska akcja społeczna „Świetliki”. Celem programu jest wyposażenie w pomoce szkolne i edukacyjne sal świetlicowych w wybranych domach dziecka. Akcja trwa do 28 lutego 2010 r.

Edukacja często jest drogą do lepszego jutra. Niestety sama motywacja do nauki nie zawsze wystarcza. Książki, gry edukacyjne, encyklopedie, komputery, przybory szkolne to nadal zbyt często przedmioty, których w domach dziecka brakuje.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Celem programu „Świetliki" jest stworzenie dzieciom i młodzieży z wybranych domów dziecka warunków do harmonijnego rozwoju oraz wyrównywanie ich szans w zdobywaniu wiedzy.

Nazwa akcji „Świetliki" nie jest przypadkowa. Słowo świetlik ma wiele znaczeń: to małe światełko w ciemności, drobny chrząszcz, okno w pokładzie statku, ale także światłość umysłu, wiedza. Świetlik zawsze daje jasność, dzięki czemu budzi ludzką nadzieję, pobudza do twórczego działania. Nazwa programu nawiązaniu również do miejsca, gdzie dzieci bawią się i uczą, czyli w salach świetlowcowych - mówi Anna Jerzmanowska z firmy Esselte, organizatora programu „Świetliki".

Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Wystarczy od 16 listopada br. do 28 lutego 2010 r. zakupić standardowy segregator firmy Esselte. Cześć środków z ich sprzedaży zostanie przeznaczona na zakup przyborów szkolnych i edukacyjnych dla podopiecznych z domów dziecka. Segregator to przedmiot niezbędny w każdym biurze i domu. A teraz dzięki akcji „Świetliki" jest również „cegiełką pomocy" dla konkretnego domu dziecka.

Do programu zostały wybrane domy dziecka z 5 regionów Polski:

  • Dom dziecka z Kraśnika (województwo lubelskie)
  • Placówka Wielofunkcyjna nr 2 „Dom w ogrodzie" w Lęborku (województwo pomorskie)
  • Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Jaworznie (województwo śląskie)
  • Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Turku (województwo wielkopolskie)
  • Dom Dziecka w Środzie Śląskiej (województwo dolnośląskie)

Partnerami programu są: magazyny Office Manager i Papierniczy Świat oraz wydawnictwo naukowe PWN.

Więcej informacji o programie na www.esselte.pl/swietliki

O Esselte

Esselte jest liderem w dziedzinie zarządzania dokumentami i wiodącym na świecie producentem artykułów biurowych, którego roczna sprzedaż wynosi 1,2 miliarda USD. Firma powstała w 1913 r. w Szwecji. W lipcu 2002 koncern Esselte został przejęty przez amerykański fundusz inwestycyjny J.W. Childs z Bostonu. Esselte Polska Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu Esselte. Firma powstała w 1991 roku i w krótkim czasie stała się liderem na polskim rynku artykułów biurowych.
W 1991 r. w Kozienicach k/Radomia powstała fabryka produkcyjna, która jest obecnie największą fabryką koncernu na świecie - jej powierzchnia wynosi ponad 38 000 m2, zatrudnia blisko 450 osób. Blisko 90% produkcji przeznaczane jest na eksport do 30 krajów.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

ap

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »