Rozrywka i wypoczynek » Sport

Świetny początek sezonu kolarzy Rafako Orbea MTB Team

Świetny początek sezonu kolarzy Rafako Orbea MTB Team
Zobacz więcej zdjęć »
Rafako Orbea MTB Team zainaugurowało sezon. W sobotę 8 kwietnia drużyna kolarzy wspieranych przez raciborską Spółkę, wystartowała w Bike Maraton 2017 w Miękini, gdzie zdobyła wyśmienite wyniki. Cała drużyna uplasowała się na 2. miejscu w klasyfikacji Muszkieterów,

natomiast Agnieszka Uroda - Hampelska zdobyła 1. miejsce na dystansie MEGA. Kolejnym startem drużyny RAFAKO S.A. będzie Bike Maraton w Zdzieszowicach, będący etapem przygotowań do majowych IX Mistrzostw Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w Krakowie. 

Rywalizacja na najwyższym poziomie, niesamowite emocje i mnóstwo błota, tak w skrócie opisać można inaugurację sezonu kolarskiego zawodników Rafako Orbea MTB Team. W wydarzeniu, razem z juniorami, udział wzięło niemal 20 członków klubu. Drużyna RAFAKO uplasowała się na 2. miejscu w kategorii Muszkieterów oraz na 9. w klasyfikacji drużyn sportowych.

Bike Maraton to cykl największych i najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. W sobotę, 8 kwietnia, na starcie pierwszych zawodów w tegorocznej edycji w Miękini stanęło niemal 2000 osób. Kolarze, którzy wzięli udział w spotkaniu, ścigali się na trzech dystansach: MINI (24 km), MEGA (51 km) i GIGA (74 km) oraz w kategorii drużynowej i wiekowej. 

W Miękini, oprócz wysokiego miejsca zdobytego drużynowo, kolarze RAFAKO S.A. osiągnęli także świetne wyniki indywidualnie. Należąca do zespołu Agnieszka Uroda - Hampelska okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii K - 3 na dystansie MEGA.  - Był to mój trzeci start na zwodach w Miękini, a zarazem pierwszy w barwach Rafako Orbea MTB Team. Trasa była trudna i wymagająca wielkiego skupienia. Owszem, wiedziałam, że może być mokro, ale nie sądziłam, że aż tak. Dodam także, że startowałam po półrocznej przerwie i dwóch kontuzjach, co nie ukrywam stanowiło dla mnie małą blokadę. W związku z tym wynik, który osiągnęłam był dla mnie wielkim zaskoczeniem a zarazem radością. Nie spodziewałam się, że jestem w czołówce. Tym większe było moje zdumienie, gdy dowiedziałam się, że zdobyłam pierwsze miejsce w swojej kategorii i trzecie w kat. Open - powiedziała Agnieszka Uroda - Hampelska, która dodała, że jako nowa członkini Rafako Orbea MTB Team czuje się bardzo dobrze.  - Ten sezon pokaże, jak przyjmą mnie koledzy z zespołu. Mam nadzieję, że nikogo nie zawiodę. Ja na dzień dzisiejszy jestem bardzo zadowolona - wyjaśniła zawodniczka Warto zaznaczyć, że oprócz zwyciężczyni, świetne rezultaty w Miękini osiągnęły także: Agnieszka Wieczorek zajmująca 3. miejsce na dystansie MEGA w kategorii K-3 oraz Mirela Łapin zdobywająca 4. lokatę na dystansie MINI w kat. K – 3.

Pośród startujących na dystansie MEGA (51 km) znaleźli się członkowie klubu wspieranego przez RAFAKO S.A., w tym m.in Piotr Kędzior. - Do startu przygotowywaliśmy się już od początku tego roku. W Miękini walczyliśmy w nieco większym składzie niż dotychczas, ponieważ do naszego zespołu dołączyło kilka nowych osób. Sam start uważam za jak najbardziej udany. Drużynowo, w klasyfikacji Muszkieterów, uplasowaliśmy się na 2. miejscu - opowiedział Piotr Kędzior z RAFAKO S.A. – Ze względu na warunki pogodowe, zawody w Miękini nie należały do najłatwiejszych. Dzień wcześniej padało, w związku z czym, delikatnie mówiąc nie ukończyliśmy trasy czyści. Teren był bardzo rozmoknięty, pełno kałuż i oczywiście błota. W związku z tym należało bardzo uważać, aby utrzymać się w torze jazdy. Niestety nie zawsze się to udawało. Było mnóstwo upadków. Na szczęście nie wśród zawodników RAFAKO S.A.  – opowiedział z uśmiechem na ustach Piotr Kędzior, który także przyznał, że sama impreza, co roku organizowana jest na bardzo wysokim poziomie. 

Już niebawem, 13 maja obędą się IX Mistrzostwa Polski Energetyków w Maratonie Rowerowym MTB – TAURON CUP w ramach cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe 2017 w Krakowie. Tego dnia na krakowskich Błoniach, drużyna RAFAKO S.A. powalczy o kolejne Mistrzostwo, które w pięknym stylu obroniła w 2016 roku. – Obecnie intensywnie przygotowujemy się do startu w Mistrzostwach Polski Energetyków. Nie ukrywam, że bardzo nam zależy, aby po raz trzeci znaleźć się na najwyższym miejscu na podium. Oczywiście konkurencja, jak co roku będzie ogromna, ale mam nadzieję, że osiągniemy dobry wynik. Start w Miękini pokazał, że nasz zespół bardzo dobrze sobie radzi - dodał Piotr Kędzior.

Celem tego cyklicznego wydarzenia jest promocja sportu masowego pośród pracowników branży energetycznej. Organizatorem tegorocznej edycji jest TKKF „ENERGIA” przy TAURON Dystrybucja S.A. Mistrzostwa znajdują się w oficjalnym kalendarzu wydarzeń sportowych FS „Energetyk”. 

 - To najlepszy początek sezonu w historii. Nie ukrywamy, że zawdzięczamy to zarówno dobrze przepracowanemu okresowi przygotowawczemu, jak i wzmocnieniu drużyny o bardzo dobrych zawodników, w tym przede wszystkim świetne dziewczyny, które jak widać, należą do czołówki cyklu Bike Maraton. Nasz główny cel sezonu to podium w drużynowej klasyfikacji Muszkieterów. Oczywiście, po drodze chcemy obronić tytuł drużynowego Mistrza Energetyków oraz zdobyć kilka medali indywidualnych w tych mistrzostwach - podsumował Piotr Karaś, Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. 

* * *

RAFAKO S.A. z Grupy PBG jest największym europejskim producentem kotłów dla energetyki zawodowej i przemysłowej, urządzeń ochrony środowiska oraz dostawcą kompletnych bloków energetycznych „pod klucz”.

* * *
KONTAKT:
www.rafako.com.pl
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl 
tel: 604 231 738

Adventure Media s.c. Agencja Public Relations
www.adventure.media.pl
tel. 32 724 28 84

fax 32 417 01 70 Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Adventure Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »