Rozrywka i wypoczynek » Święta

Święto plonów

W niedzielę 6 września w Pruchniku odbyły się Dożynki Powiatu Jarosławskiego 2015.

 „Wszystkim rolnikom powiatu jarosławskiego przekazuję serdeczne podziękowania za pracę i tegoroczne plony. Uroczysta ceremonia, dożynkowy korowód oraz Jarmark Produktów Potraw Ziemi Jarosławskiej stanowią piękny wyraz dumy z tegorocznych zbiorów i troski o kulturowe dziedzictwo. Jest ono przecież jednym z wielkich bogactw Państwa powiatu. Zawsze podziwiałem głęboki szacunek, jakim mieszkańcy jarosławskich wsi otaczają nie tylko chleb, ale też dawne obyczaje i dzieła ludowej sztuki (…) Wszystkim mieszkańcom ziemi jarosławskiej składam życzenia wszelkiej pomyślności”-  takie słowa przekazał Prezydent RP Andrzej Duda w liście, który zainaugurował część oficjalną  Dożynek Powiatu Jarosławskiego 2015. Odbyły się one 6 września w Pruchniku.

Tradycyjnie rozpoczęto je od podziękowań za plony podczas Mszy św. sprawowanej przez ks. biskupa Adama Szala, który również poświęcił dożynkowe wieńce. Po nabożeństwie barwny korowód na czele ze Starostami Dożynek- panią Anną Zabój i panem Wiesławem Jamrozikiem ulicami miasteczka przeszedł na stadion.

Na miejscu głos zabrali gospodarze uroczystości- Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan i Burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, którzy powitali wszystkich zaproszonych gości, reprezentacje poszczególnych gmin powiatu jarosławskiego, korowody dożynkowe oraz wszystkich mieszkańców powiatu jarosławskiego świętujących wspólne w Pruchniku.

Powiatowe święto plonów było bogate w atrakcje. Na scenie trwały występy zespołów z poszczególnych gmin, a na płycie stadionu odbyła się degustacja potraw regionalnych, zabawy, występy i pokazy przygotowane przez koła gospodyń wiejskich oraz domy pomocy społecznej. Można było też spróbować pierogów przygotowanych na miejscu przez gospodynie z Lokalnej Grupy Działania „Z tradycją w nowoczesność”. Dla najmłodszych uczestników dożynek organizatorzy przygotowali otwartą strefę zabaw.

Wieczorem można było zabawić się przy muzyce zespołu Magnetic.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

starostwo1

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Za 3 dni:
BEZPŁATNE ZAJĘCIA PRÓBNE W ATMOSFERZE MULTISPORT W WARSZAWIE
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »