Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Świeży oddech - mycie zębów nie wystarczy

Świeży oddech - mycie zębów nie wystarczy
Zobacz więcej zdjęć »
Nawet osoby bardzo dbające o higienę jamy ustnej borykają się z problemem nieświeżego oddechu. Dotyczy to głównie osób w wieku dojrzałym, noszących protezy, przyjmujących stale niektóre leki, a także kobiet w okresie menopauzy.

Dlaczego, mimo starannego szczotkowania, brzydko pachnie nam z ust? Przyczyny mogą być różne: nie wyleczone zęby, próchnica, nie usunięty psujący się korzeń, zapalenie dziąseł, zatok lub migdałków, zużyte, niedokładnie doczyszczone protezy. Nieświeży oddech mogą także mieć osoby przemęczone, o osłabionej odporności, przechodzące kuracje antybiotykowe oraz cukrzycy i wrzodowcy. Na nasz oddech mają też wpływ niektóre leki, np. odwadniające czy obniżające ciśnienie.

O ile większość z nas regularnie i starannie czyści żeby, to już rzadko kto zawraca sobie głowę wyczyszczeniem języka. A jest to przecież narząd pokryty porowatą powierzchnią, w której bardzo szybko gromadzą się bakterie odpowiedzialne między innymi za przykry zapach wydobywający się z naszych ust.

Jak możemy zadbać o świeży oddech?
- przy każdym myciu zębów nie zapominajmy o usunięciu nalotu z języka
- dokładnie oczyszczajmy przestrzenie międzyzębowe
- używajmy płynów antybakteryjnych,
- przynajmniej raz w roku usuwajmy u stomatologa kamień nazębny
- dbajmy o stan naszych protez
- rzućmy palenie, unikajmy alkoholu
- jeżeli przykremu zapachowi z ust towarzyszą takie objawy, jak odbijanie, pieczenie w przełyku czy bóle brzucha koniecznie skontaktujmy się z lekarzem.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

pey

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Za 1 dzień:
Dolomiti Paganella Bike – www.dolomitipaganellabike.com/en
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »