Technologie » Internet

Sylwestrowe wyjazdy Polaków. Gdzie warto przywitać nowy rok?

Zaledwie 2 proc. Polaków deklaruje zamiar spędzenia sylwestra za granicą. Powodem takiego stanu rzeczy jest głównie sytuacja finansowa i inne zobowiązania. Z pomocą nowoczesnych technologii, możemy cieszyć się wyjazdami zagranicznymi bez zbytniego narażania budżetu.

Przerwa świąteczna to doskonały czas, by skorzystać z dodatkowych dni wolnego i zorganizować noworoczny wyjazd. Nie tylko europejskie stolice ale także typowo ciepłe kierunki mogą zaoferować nam w tym czasie niezapomniane atrakcje. Według badania Barometr Providenta zaledwie 2 proc. Polaków deklaruje zamiar spędzenia sylwestra za granicą. Powodem takiego stanu rzeczy jest głównie sytuacja finansowa i inne zobowiązania. Jak się okazuje, wyjazdy sylwestrowe nie zawsze muszą dużo kosztować. Z pomocą nowoczesnych technologii, możemy cieszyć się wyjazdami zagranicznymi bez zbytniego narażania budżetu.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Gdzie spędzimy Sylwestra?

Badanie Barometr Providenta wykazuje, że większość z nas spędzi Sylwestra w domu z partnerem, albo z rodziną i znajomymi - takich odpowiedzi udzieliło odpowiednio 37 i 20 proc. ankietowanych. Tylko 2 proc. z badanych wybiera się na imprezę plenerową, nieco więcej, bo 3 proc. osób w ten wyjątkowy wieczór pójdzie na bal sylwestrowy. Za granicę wybierze się jedynie 2 proc. respondentów. 

Mimo faktu, że w tym roku większość Polaków deklaruje, że spędzi Sylwestra w kraju nie wiadomo, ilu faktycznie zdecyduje się na wyjazd w ostatniej chwili. W obecnym czasie mimo relatywnie wysokich cen oferowanych przez touroperatorów możemy skorzystać z technologii, które w 8 na 10 przypadków mają realny wpływ na cenę wycieczki. Mowa o dynamicznym pakietowaniu i biurach podróży travel-tech, takich jak Click&Go. Pozwalają one zaoszczędzić pieniądze poprzez umożliwienie nam skomponowania wyjazdu tak, jakbyśmy wyszukiwali wszystkie jego komponentów oddzielnie. W tym przypadku proces rezerwacji jest o wiele wygodniejszy, a jednocześnie pozwala zachować standardy biura podróży.

Gdzie warto spędzić sylwestra?

CITY BREAK

Wyjazdy typu city break są coraz popularniejsze. Ilość podróży trwających od 1 do 6 dni potroiła się w ciągu dekady. Wynika tak z danych Raportu Podróżnika 2019 serwisu Travelplanet. Gdzie warto przywitać nowy rok?

LONDYN

Planując sylwestrową wycieczkę, warto wziąć pod uwagę na Londyn. To bardzo imprezowa propozycja idealna dla młodych osób, które chcą spędzić ten dzień za granicą. Stolica Wielkiej Brytanii jest znana z hucznych imprez noworocznych nad Tamizą. Można odwiedzić tam wiele znanych klubów takich jak Fabric, Heaven czy XOYO, gdzie z pewnością przyjezdnych czeka niezapomniana zabawa! 

BARCELONA

Odwiedzając Barcelonę w Sylwestra, można zobaczyć jedną z ulicznych imprez. Te najbardziej znane odbywają się przy Plaça de Catalunya, La Rambla, Plaça Reial czy przy Magicznej Fontannie na wzgórzu Montjuïc. Najpopularniejszymi klubami w Barcelonie niezmiennie pozostają Sala Apolo, Pacha, czy Razzmatazz.

 

WŁOCHY

Podczas noworocznego wieczoru w całym Rzymie odbywają się koncerty, spektakle oraz różnego rodzaju pokazy. Dużą zaletą tej lokalizacji jest pyszna, włoska kuchnia oraz doskonałe wino. To miejsce idealne zwłaszcza na noworoczny poranek. Największe pokazy fajerwerków tej nocy odbywają w miejscach, z których jest widok na Wieczne Miasto, czyli na wzgórzu Gianicoloo, Circus Maximus czy Piazza del Popolo. 

DŁUŻSZY WYPOCZYNEK:

Jeśli mamy nieco więcej dni urlopu, warto postawić na miejsca, gdzie pogoda nieustannie sprzyja odpoczynkowi. Gdzie najlepiej wybrać się na dłuższy wyjazd?

WYSPY KANARYJSKIE

Wakacje zimą? Idealnym miejscem na taki wyjazd jest Teneryfa - warto jednak pamiętać, że to miejsce położone w obszarze dwóch stref klimatycznych. Północ jest znana z częstszych opadów deszczu, kiedy na południu w tym samym czasie możemy się cieszyć słoneczną pogodą. Doskonałymi kierunkami w tym czasie są także pozostałe wyspy: Gran Canaria, Lanzarote czy Fuerteventura.

CYPR

Bardzo interesującą opcją, która pozwoli spędzić nam ten wyjątkowy dzień w roku jest Cypr. W grudniu panuje tam łagodna temperatura ok. 19 stopni w morzu i na lądzie. Odwiedzając to miejsce, warto połączyć czas na wypoczynek ze zwiedzaniem. Najbardziej popularne miejscowości na wyspie to Ayia Napa, Limassol, czy Pafos.

Wyjazdy samolotowe na Sylwestra oraz na Święta Bożego Narodzenia cieszą się w tym roku znacznie większym zainteresowaniem niż w roku ubiegłym. Prawdziwy boom przeżywają takie kierunki jak Rzym, Mediolan czy Barcelona. Co ciekawe 3-4 dniowy wyjazd samolotem do Rzymu na Sylwestra to często mniejszy wydatek niż podobnej długości pobyt w popularnej turystycznej miejscowości w kraju. - komentuje Michał Głowa, Country Manager w Click&Go.

Polskie przysłowie mówi ,,Jaki Sylwester, taki cały rok’’, dlatego warto ten dzień zaplanować już teraz! Wygodnie, bez wychodzenia z domu można wyszukać oferty na www.clickandgo.com i wybrać swój wymarzony początek roku! Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Klang! Media

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »