Technologie » Komputery

Symfonia 2014: gotowa na zmiany w VAT oraz bogatsza o wizualizację danych

Firma Sage udostępniła najnowszą wersję Systemu Symfonia 2014. Jest on dostosowany do zmian prawnych, które wejdą w życie za niespełna dwa miesiące.

Jednocześnie, w nowej wersji Symfonii pojawiły się dodatkowe funkcjonalności analityczne, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą łatwo i szybko uzyskać wgląd w swoje finanse oraz kluczowe procesy biznesowe.

Zalecana aktualizacja w związku z nową ustawą o VAT

Nowy Rok przywita wszystkich przedsiębiorców gruntownymi zmianami przepisów. Zdaniem Sage, aby sprawnie dostosować działalność do zmian legislacyjnych, firmy powinny zaktualizować użytkowane oprogramowanie.

Zmieniona ustawa o VAT będzie wymagać od użytkowników systemów zerwania z dotychczasowymi przyzwyczajeniami i wdrożenia w codziennej pracy nowych sposobów działania. Szczególnie dotyczy to fakturowania oraz wszystkich operacji powiązanych z identyfikowaniem momentu powstawania obowiązku podatkowego – wyjaśnia Katarzyna Kaganiec, Dyrektor Działu Zarządzania Produktem w Sage.

Początek roku zapowiada się jako trudny czas dla księgowych. Dlatego lepiej wcześniej zadbać o aktualizację systemów, by po wejściu w życie przepisów, skoncentrować się na wdrażaniu do zmian.

Symfonia jak zwykle zgodna z prawem

Nowa wersja Systemu Symfonia 2014 jest zgodna z nowymi przepisami. Główna zmiana w ustawie o VAT dotyczy prowadzenia rozliczeń podatku. Wedle zasady ogólnej, obecnie VAT wylicza się w oparciu o daty wystawienia faktur. Od Nowego Roku podstawą do jego rozliczenia będą daty dostaw i świadczenia usług. W związku z tym, w najnowszej wersji Symfonii (w programach Finanse i Księgowość, Handel oraz Faktura) pojawiły się nowe funkcjonalności. Dzięki nim, z pomocą Symfonii 2014, przedsiębiorcy będą mogli szybko rozliczać podatki – w poczuciu bezpieczeństwa i w zgodzie z nowymi regulacjami.

Czytaj całość artykułu tutaj:  http://www.erp-view.pl/erp/symfonia_2014_gotowa_na_zmiany_w_vat_oraz_bogatsza_o_wizualizacje_danych.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »