Dom » Budownictwo

System kominowy MK Power ze Złotym Instalatorem dla Najlepszych

System kominowy MK Power ze Złotym Instalatorem dla Najlepszych
Zobacz więcej zdjęć »
Branża kominowa po raz kolejny nagrodziła innowacyjność marki MK Systemy Kominowe.

Tym razem w konkursie Złoty Instalator dla Najlepszych, organizowanym przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji oraz redakcję „Polskiego Instalatora" wyróżniono system stożkowy MK Power.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o firmach ze szczególnymi osiągnięciami technologicznymi i konstrukcyjnymi oraz produktami,  które wyróżniają się wysokimi walorami technicznymi, użytkowymi i estetycznymi. Są przy tym niezawodne, proekologiczne i nowoczesne. W skład konkursowej kapituły wchodzą członkowie Polskiej Korporacji Techniki SGGiK, organizacje współpracujące z Korporacją, przedstawiciele uczelni technicznych i redakcji „Polskiego Instalatora".

System MK Power został wyróżniony w kategorii: Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania technologicznego. Statuetkę „Złotego Instalatora dla Najlepszych" odebrała Kinga Pachnik, dyrektor zarządzający MK Systemy Kominowe podczas Wiosennej Gali Instalatorów.

- Nagrodzony MK POWER miał premierę w 2017 roku na targach ISH we Frankfurcie. Został wówczas przyjęty przez branżę z dużym entuzjazmem - mówi Urszula Kołodziej, kierownik marketingu w firmie MK.

To system jednościenny oraz dwuścienny do agregatów prądotwórczych, silników spalinowych i turbin, także z wykorzystaniem tzw. „bypassa" oraz jednostek kogeneracyjnych BHKW (CHP). Pioniersko rozwiązane szczelne połączenie, formowane w sposób matrycowy nie wymaga zastosowania dodatkowych uszczelek oraz past uszczelniających. System gwarantuje szczelność do 5000 Pa, może pracować zarówno w trybie suchym, jak i mokrym w temperaturze 600°C.  System MKD Power składa się z elementów zróżnicowanych na elementy  kominowe i czopuchowe, które posiadają specjalnie wykonane rdzenie. Kolejnym atutem rozwiązania jest bardzo prosty montaż.

System MK POWER sprawdził się już w kilkudziesięciu realizacjach w kraju i za granicą. - Jedną z nich był prestiżowy obiekt - budynek mieszkalny „Marius Renard" w Brukseli. Zainstalowany został tam systemy MKD/MKS Power o średnicy 200 mm. Ten montaż był sporym wyzwaniem - pion komina przechodził przez 27 pięter! Aż 100 metrów jednościennego komina ø200 MKS Power zostało umieszczone w istniejącym, nieużywanym kominie dwuściennym Ø450 - mówi Urszula Kołodziej - a rury z zamontowanej na dachu konstrukcji były wprowadzane do kotłowni na parterze, gdzie komin został połączony z dwuściennym czopuchem Ø200 MKD Power - podsumowuje. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

NiebieskiOcean

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Zamów opracowanie informacji prasowej


Kalendarium

Dziś:
Anna Maria Jopek gościem w krakowskim Empiku, 22.10, godz.:18:00, Empik Bonarka
Warsztaty z glinką, 20.10, godz:12:00, Empik Bonarka, Kraków
dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »