Gospodarka » Narzędzia

System natryskowy PFS firmy Bosch – dokładne nanoszenie farb

System natryskowy PFS firmy Bosch – dokładne nanoszenie farb
Zobacz więcej zdjęć »
W maju w ofercie Boscha pojawił się nowy produkt – system natryskowy PFS 65, który umożliwia trzy razy szybsze malowanie niż przy użyciu zwykłego pędzla.

Technologia „SprayControl" oparta na malowaniu natryskowym, jest ekonomiczna i skuteczna, zapewnia równomierne nakładanie farb. System jest prosty w obsłudze, poradzi sobie z nim nawet początkujący użytkownik.

Produkt dostępny jest w sieci sklepów Leroy Merlin. Od września system, uzupełniony o dwa dodatkowe modele (PFS 55 i PFS 105 E), będzie również dostępny w sklepach specjalistycznych z elektronarzędziami.
Doskonały efekt malowania na gładkich lub chropowatych powierzchniach można uzyskać, stosując nowy system natryskowy PFS firmy Bosch, który umożliwia trzy razy szybsze malowanie niż przy użyciu zwykłego pędzla. Przy pomocy metody natryskowej można szybko odświeżyć wygląd okiennic, drzwi, ogrodzeń czy zabawek drewnianych. Urządzenie można wykorzystać także do rozpylania innych substancji, np. środków ochrony roślin. Nowe systemy natryskowe Bosch pracują z zastosowaniem technologii „SprayControl". Jest to system niskociśnieniowy, w którym podczas rozpylania farby strumień powietrzny zapewnia lepsze skoncentrowanie strumienia farby. Dzięki temu użytkownik zużywa nawet do 15 proc. mniej farby, niż w przypadku metod konwencjonalnych. Dodatkowo, powietrze przyspiesza schnięcie farby, co pozwala uniknąć zacieków i szybko nałożyć drugą warstwę farby. Nawet początkujący użytkownik jest w stanie uzyskać perfekcyjny rezultat malowania dzięki nowemu systemowi natryskowemu PFS.

Optymalną ilość farby ustawia się przy pomocy pokrętła zintegrowanego we włączniku pistoletu natryskowego. Rzadsze substancje, jak lakier przeświecający, środki ochrony drewna i roślin, bejce, oleje czy podkłady nanosi się bez rozcieńczania. W przypadku farb akrylowych i emalii użytkownik rozcieńcza substancję stopniowo, do uzyskania przy próbie malowania odpowiedniego rezultatu. Zwykle wystarczy jednorazowe rozcieńczenie o 10 proc.

Obsługa urządzenia jest prosta. Wszystkie jego elementy są montowane beznarzędziowo, zgodnie z zasadą SDS. Przyspiesza to wymianę koloru oraz czyszczenie urządzenia po pracy. Podczas przerw w pracy użytkownik stawia pistolet w pozycji parkowania. Do malowania powierzchni o różnych wielkościach są do dyspozycji pojemniki na farbę o objętości 600 i 800 mililitrów.

Urządzenie jest łatwe w czyszczeniu. Wystarczy użyć zamiast farby rozcieńczalnika (wody lub rozpuszczalnika) i spryskiwać do momentu, gdy substancja wydobywająca się z dyszy będzie przezroczysta. Następnie należy oddzielnie umyć każdą z części. Przyjemnym aspektem systemów natryskowych jest ich cichsza praca, niż w przypadku systemów, w których nie jest wykorzystywane powietrze (tzw. systemy Airless).

Urządzenie PFS 65 to kompaktowy system przenośny. Niewielki ciężar pistoletu natryskowego oraz elastyczny wąż umożliwiają łatwą pracę, także w miejscach trudno dostępnych lub przy zadaniach wymagających trzymania urządzenia w górze. Po pracy wąż można wygodnie schować w jednostce bazowej.

Produkt dostępny jest na rynku od maja. Można go nabyć w sieci sklepów Leroy Merlin. We wrześniu pojawią się dwa kolejne modele PFS 55 i PFS 105 E uzupełniające ofertę systemów natryskowych do malowania. Jesienią wszystkie modele będzie można nabyć również w sklepach specjalistycznych z elektronarzędziami.

Sugerowana cena detaliczna brutto (maj 2008):
- PFS 65 - 479 zł

Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.Obroty przedsiębiorstwa, zatrudniającego 271 tys. pracowników, wyniosły w 2007 roku 46,3 mld euro. Na grupę Bosch składa się spółka Robert Bosch GmbH oraz około 300 spółek zależnych i regionalnych w ponad 50 krajach świata. Ta światowa sieć rozwojowa, produkcyjna i dystrybucyjna jest podstawą do dalszego rozwoju. Każdego roku Bosch przeznacza ponad 3 miliardy euro na działalność badawczo-rozwojową i zgłasza do patentu ponad 3 tys. innowacji. Przedsiębiorstwo zostało założone w Stuttgarcie w 1886 roku jako "Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki" przez Roberta Boscha (1861-1942).

Społeczno-prawna struktura grupy Bosch zapewnia jej finansową niezależność i rynkową samodzielność. Umożliwia to przedsiębiorstwu inwestowanie w znaczące projekty, które zagwarantują mu przyszłość, a jednocześnie pozwala spełniać misję społeczną zgodną z przekonaniami założyciela firmy. 92% udziałów w spółce Robert Bosch GmbH należy do Fundacji im. Roberta Boscha. Funkcje rynkowe udziałowca wypełnia instytucja powiernicza Bosch Industrietreuhand KG. Pozostałe udziały należą do rodziny Bosch i firmy Robert Bosch GmbH.

Działalność grupy Bosch w Polsce obejmuje sprzedaż części samochodowych i urządzeń diagnostycznych, sprzętu car multimedia Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, Skil i Dremel, urządzeń grzewczych oferowanych pod markami Junkers i Buderus, systemów zabezpieczeń i sprzętu z zakresu napędów i sterowań (Bosch-Rexroth). Ponadto w Polsce odbywa się produkcja systemów hamulcowych Bosch (w Mirkowie koło Wrocławia), a także sprzedaż i produkcja (w Łodzi) sprzętu AGD w ramach spółki Bosch-Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego (udział Boscha 50%).

Więcej informacji: www.bosch.com, www.bosch.plRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Robert Bosch Sp. z o. o.
http://www.bosch.com

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »