Technologie » Komputery

Systemy ERP rosną w siłę

Polskie przedsiębiorstwa wciąż chętnie wybierają rozwiązania klasy ERP. Powód jest prosty – firmy bez kompleksowych rozwiązań do zarządzania swoimi zasobami mają trudności z realizacją codziennych zadań. Żeby nie wypaść z rynku, muszą dynamicznie działać bez względu na aktualną sytuację rynkową.
Popularność systemów ERP wynika również z faktu, że technologie te stale ewoluują. Dostawcy nie spoczęli na laurach i na bieżąco tworzą nowe usprawnienia, aby dopasować możliwości rozwiązań do oczekiwań klientów różnych branż. Po systemy ERP szczególnie chętnie sięgają firmy sektora produkcyjnego i dystrybucyjnego, które wdrażają przede wszystkim funkcjonalności w zakresie finansów, sprzedaży i marketingu, logistyki, produkcji, magazynu, WMS, projektów czy kadr i płac. Firmom produkcyjnym dodatkowo zależy na integracji rozwiązań ERP z aplikacjami typu MES (Manufacturing Execution System) w celu automatyzacji obszaru rejestracji i przetwarzania danych zebranych z maszyn i hal produkcyjnych.
Rynek systemów ERP podlega ciągłym zmianom. Wymuszają je nowe oczekiwania klientów i pojawiające się trendy rynkowe, a także zmienne regulacje prawne. Mobilność, big data, business intelligence, internet rzeczy czy chmura to trendy technologiczne, które w ostatnim czasie wywarły ogromny wpływ na usprawnienia w systemach ERP. Z pewnością w niedalekiej przyszłości pojawią się kolejne zjawiska, które znowu wymuszą wprowadzenie nowych funkcjonalności. Jest to naturalny proces związany z postępem technologicznym, jaki odbywa się na naszych oczach - komentuje Piotr Towarek, Dyrektor Działu Rozwiązań Biznesowych, Bonair SA.

Firmy poszukują również takich rozwiązań, które pozwolą im wyróżnić się na tle konkurencji. Nie chodzi im o standardowe aplikacje, lecz rozwiązania „szyte na miarę”, które będą rozwijać się razem z nimi w celu coraz lepszego dopasowania oferty do indywidualnych oczekiwań klientów oraz zapewnią przewagę konkurencyjną na globalnym rynku.

Czytaj całość artykułu tutaj: http://erp-view.pl/erp/systemy_erp_rosna_w_sile.htmlRedakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

openmediagroup

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »