Firma » Biznes

Szczecinecki Kongres Należności

Już 14 kwietnia 2015 r. na Zamku w Szczecinku odbędzie się I Szczecinecki Kongres Należności. 5 paneli tematycznych, 5 prelegentów - praktyków i 1 wspólny cel - przedstawienie uczestnikom wieloaspektowości odzyskiwania należności.

Podczas Kongresu Należności swoje prelekcje wygłosi prawnik, windykator, komornik sądowy, broker ubezpieczeniowy oraz... mistrz karate kyokushin. Dobór tematów, jak i prelegentów nie był przypadkowy.

Radca prawny, Adam Złotnik, który specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz w dochodzeniu roszczeń umownych oraz odszkodowań podczas swojego wystąpienia zajmie się m.in. takimi kwestiami, jak odpowiedzialność za zobowiązania ze względu na formy działalności gospodarczej. Będzie również zwracał uwagę na możliwości zabezpieczenia się przed nieuczciwymi kontrahentami już na poziomie umowy handlowej.

"Nigdy nie możemy być pewni naszych partnerów biznesowych. Nawet tych, z którymi współpracujemy od lat. Na sytuację finansową naszą i naszych kontrahentów wpływa tak dużo zmiennych, że nie sposób wszystkich przewidzieć. Jednak wszędzie sprawdza się maksyma, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego warto pomyśleć o zabezpieczeniu swoich wierzytelności już na etapie podpisywania umowy" - uważa radca prawny Adam Złotnik i dodaje: "Konieczność dochodzenia swoich roszczeń przed sądem jest o wiele łatwiejsze i mniej stresujące, jeśli mamy w ręku żelazny argument w postaci dobrze zredagowanej umowy".

Komornik sądowy będzie rozwiewała wątpliwości dotyczące m.in. kosztów egzekucji komorniczej. Poruszy także tematy związane z uprawnieniami komorników sądowych czy też wskaże najczęstsze przyczyny umorzeń postępowań.

Anna Gąsiorowska, windykator z ponad 20-letnim stażem, trener biznesowy, podczas Kongresu Należności zajmie się psychologicznym aspektem windykacji. Wyjaśni uczestnikom m.in., dlaczego ludzie nie płacą czy też w jaki sposób dłużnicy się tłumaczą i jak się na te wymówki przygotować. Poruszy także temat negocjacji windykacyjnych.

"Windykacja to nie tylko kwoty do odzyskania i przepisy prawne. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywa także aspekt psychologiczny, zarówno po stronie wierzyciela, jak i dłużnika. I dopiero ich zrozumienie sprawi, że proces windykacyjny będzie dużo łatwiejszy" - mówi Anna Gąsiorowska, właścicielka firmy Negocjator Anna Gąsiorowska.

Coraz większą popularność w Polsce zyskują ubezpieczenia należności handlowych. dlatego też podczas Kongresu Należności Tomasz Wielicki, broker ubezpieczeniowy z firmy Gras Savoye Polska Sp. z o.o. podejmie się wyjaśnienia, czym są ubezpieczenia należności handlowych, jaki jest ich zakres oraz odpowie na pytanie, czy to się w ogóle opłaca.

"Choć coraz więcej firm przekonuje się do ubezpieczenia należności handlowych, to ciągle jeszcze wokół tego tematu krąży wiele mitów. Nieznajomość tego ubezpieczenia sprawia, że wielu przedsiębiorców jeszcze nie dostrzega w nim realnej ochrony transakcji firmy  " - mówi Tomasz Wielicki z firmy Gras Savoye Polska Sp. z o.o. - "Warto zmierzyć się z faktami i mitami na ten temat i wyrobić sobie własne zdanie." - dodaje.

Czasy, gdy o sukcesie windykacji decydowała siła mięsni dawno już minęły. Nie oznacza to jednak, że windykator nie musi być sprawny fizycznie. "W zdrowym ciele, zdrowy duch". A mało która dziedzina sportu dba zarówno o ducha i ciało, jak karate kyokushin. W Szczecinku swoją prelekcję o tym, jak świat sportu oraz świat biznesu się wzajemnie przenikają i uzupełniają opowie posiadający 3 dan sensei Wojciech Hurka - zarówno wybitny karateka, jak i odnoszący sukcesy przedsiębiorca.

"Zarówno w życiu, jak i w biznesie czy sporcie ważna jest równowaga między ciałem i duchem. Bardzo często zapominamy o tym. W codziennej pogoni odkładamy na dalszy plan zarówno dbanie o swoje ciało, jak i o duszę. Albo dbamy tylko o jeden z tych elementów. Jeśli natomiast zrównoważymy te dwa pierwiastki, będziemy szczęśliwsi, spokojniejsi, a przez to - także bardziej zdrowi" - mówi sensei Wojciech Hurka, 3 dan.

Dokładny program oraz sylwetki prelegentów I Szczecineckiego Kongresu Należności znajduje się na stronie www.kongresnaleznosci.pl. Organizatorem wydarzenia jest firma Negocjator Anna Gąsiorowska, a jego partnerami zostali: Północna Izba Gospodarcza, Samorządowa Agencja Promocji i Kultury SAPiK oraz firma Gras Savoye Polska Sp. z o.o.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Negocjator Anna Gąsiorowska
http://www.agnegocjator.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »