Rozrywka i wypoczynek » Uroczystości

Szczególny Dzień Dziecka z Praktikerem

Szczególny Dzień Dziecka z Praktikerem
Zobacz więcej zdjęć »
W Dzień Dziecka, 1 czerwca 2010 roku, odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej ku czci osób, które dzieciom poświęciły całe swoje życie.

Irena Sendlerowa, Maria Palester i Maria Pogonowska to kobiety, dla których dobro najmłodszych było najważniejsze, a historia ich życia może stanowić przykład dla wielu współczesnych.

Zamów artykuły sponsorowane na serwisie CentrumPR.pl w kilka minut, poprzez platformę Link Buildingu np.:

Życie dla dzieci

Uczestnicy wydarzenia byli świadkami odsłonięcia tablicy poświęconej założycielkom Domu oraz ze wzruszeniem wysłuchali historii ich życia. Ważnym punktem programu były również przemówienia gości: Pani Krystyny Garbacz, przedstawicielki Stowarzyszenia Byłych Wychowanków Państwowego Domu Dziecka Nr 3 im. "Dziecka Warszawy", Pani Janiny Goldhar, córki Marii Pogonowskiej, Pani Karoliny Malczyk-Rokicińskiej, pełnomocnika Prezydenta Warszawy, Pani Agnieszki Makowskiej, pełnomocnika Komendanta Rejonowego Policji Warszawa IV. Szczególnym gościem była córka Pani Ireny Sendlerowej, Pani Janina Zgrzembska. Honorowy patronat nad uroczystością przyjęli: Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, oraz Pan Zvi Rav-Nera, ambasador Izraela w Polsce. Jednak najprzyjemniejszą częścią spotkania była część artystyczna przygotowana przez wychowanków Domu Dziecka.

Pasja do pomagania

Dodatkową atrakcją wydarzenia była inauguracja nowo wybudowanego ogródka grillowego, który powstał dzięki zaangażowaniu pracowników firmy Praktiker i wsparciu finansowym firmy. Chcąc zrobić niespodziankę dzieciom w ich święto, pracownicy Praktikera wspólnie z dyrekcją Domu Dziecka zaplanowali, zaprojektowali oraz zorganizowali wszystko, co niezbędne do stworzenia ogródka grillowego. Okazało się to strzałem w dziesiątkę - dzieciaki miały wielką frajdę, co było widać na ich uśmiechniętych buziach.

Dzisiejsze wydarzenie ma dla nas szczególne znaczenie - podkreśla Norbert Brandt, dyrektor ds. personalnych Praktiker Polska. - To, że możemy pomagać dzieciom, jest dla nas bardzo ważne. W ten sposób chociaż częściowo przyczyniamy się do dzieła, jakie zapoczątkowały wspaniałe kobiety, założycielki Domu Dziecka. Z ich historii można czerpać pasję i inspirację do działania w imię dobra najmłodszych, a radość dzieci z pewnością jeszcze bardziej zwiększa naszą motywację.

Wybudowanie ogródka grillowego to tylko jedna z inicjatyw pracowników firmy Praktiker, którzy z wielkim entuzjazmem uczestniczą w każdej możliwości zaangażowania się w pomoc dzieciom. Firma współpracuje z Domem Dziecka nr 3 od lutego tego roku. Między innymi przekazała placówce krzesła do jadalni oraz materiały do wybudowania hali rekreacyjnej dla dzieci, a z okazji Świąt Wielkanocnych przeprowadzona została zbiórka, podczas której pracownikom Praktikera udało się zebrać kilkadziesiąt kilogramów słodyczy, mnóstwo ubranek oraz zabawek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z nawiązania współpracy z firmą Praktiker. To dla nas wielka pomoc - mówi Gertruda Zagoździńska, dyrektor Domu Dziecka nr 3. - Owocem tej współpracy jest radość naszych dzieci, która jest dla nas najważniejsza, więc mamy nadzieję na dalsze wspólne działania.

Dom Dziecka nr 3 im. „Dziecka Warszawy" powstał w 1944 roku, podczas Powstania Warszawskiego. Pierwszą kierowniczką Domu była Janina Rudolfowa, którą po krótkim czasie zastąpiła Maria Palester, piastująca to stanowisko do 1962 roku. Maria Palester uczestniczyła w akcji uwolnienia z Pawiaka Ireny Sendlerowej, która później również zaangażowała się w tworzenie Domu Dziecka. Drugą założycielką placówki była Maria Pogonowska, która przyczyniła się do pozyskania terenu na warszawskim Kole pod nową siedzibę domu i uczestniczyła w jego planowaniu, budowie i urządzaniu. Pracowała tu do przejścia na emeryturę w 1962 roku. Obecnie w Domu Dziecka wychowuje się prawie 70 dzieci w wieku od 3 do 18 lat.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

olasiess

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »