Kobieta, zdrowie, uroda » Uroda

Szczupła sylwetka w każdym wieku

Szczupła sylwetka w każdym wieku
Zobacz więcej zdjęć »
Wraz z upływem czasu w naszym organizmie zachodzi wiele zmian, jedną z nich jest spowolnienie przemiany materii. Jeśli nie chcemy aby spowolnienie metabolizmu zaowocowało wzrostem wagi musimy większą uwagę przykładać do tego co jemy.

Naszym sprzymierzeńcem w walce o zgrabną sylwetkę jest błonnik, po pierwsze poprawia on przemianę materii, po drugie wzmaga uczucie sytości. Błonnik znajdziemy w produktach pełnoziarnistych oraz w warzywach strączkowych.

Jeśli chcemy uniknąć odkładania się tłuszczu powinniśmy jeść regularnie, wówczas organizm nie będzie musiał robić zapasów. Chcąc zapewnić naszemu organizmowi prawidłowe funkcjonowanie powinniśmy jeść różnorodne posiłki, ich znaczną część powinny stanowić warzywa i owoce, ograniczenia wymaga natomiast ilość tłuszczy zwierzęcych oraz słodyczy. W codziennej diecie nie może zabraknąć białka, dietetycy uważają, że przyspiesza ono przemianę materii nawet o 25 %.

Nie bez znaczenie jest też to jaki tryb życia prowadzimy, trzeba pamiętać, że aktywność fizyczna zawsze korzystnie wpływa na wygląd naszego ciała.Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

Poradnik kulturystyczny - ciekawe artykuły
http://poradnikkulturysty.blox.pl

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami


Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »