Dom » Budownictwo

Szkła SunGuard i ClimaGuard z ramkami Chromatech Ultra - podwójna oszczędność w oknach

Szkła SunGuard i ClimaGuard z ramkami Chromatech Ultra - podwójna oszczędność w oknach
Zobacz więcej zdjęć »
Wymiana ciepła pomiędzy wnętrzem budynków a otoczeniem poprzez okna (zarówno w przypadku ogrzewania jak i chłodzenia), generuje znaczne koszty. Odpowiedzią na te problemy jest zastosowanie odpowiednio dobranych energooszczędnych materiałów: szkła i ramki dystansowej.

Realne ceny energii w odniesieniu do kosztów życia w Polsce powodują, że znajdujemy się w czołówce najdroższych pod tym względem krajów w Unii Europejskiej. Oznacza to, że zarówno architekci, jak i właściciele budynków powinni dbać o maksymalne obniżenie kosztów związanych z utrzymywaniem stałych temperatur we wnętrzach, m. in. poprzez optymalizację parametrów energetycznych okien.

Huta szkła Guardian Częstochowa i producent profili Alu-Pro Polska, nawiązali współpracę marketingową. Współpraca obu firm zaowocowała stworzeniem wspólnych działań promujących zastosowanie szkieł SunGuard i ClimaGuard razem z ramkami dystansowymi Chromatech Ultra.  

Produkty z linii SunGuard składają się na najszerszy asortyment szkieł kontroli słonecznej produkowanych w Polsce i umożliwiają elastyczne dopasowanie się do różnych potrzeb. Stanowią one również doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV, zapewniając użytkownikom wysoki komfort i bezpieczeństwo. Z drugiej strony, seria produktów ClimaGuard to  grupa wyjątkowo neutralnych szkieł niskoemisyjnych o optymalnym bilansie energetycznym i komponent domów pasywnych (certyfikaty Passivhaus Insitut Darmstadt).

Energooszczędne profile Chromatech Ultra, stworzone z myślą o zastosowaniu ich w systemach strukturalnych wykorzystujących szyby zespolone, doskonale uzupełniają szkła częstochowskiego producenta. Już same szyby ze szkła Guardian zdecydowanie poprawiają parametry przenikalności cieplnej, a ramki dystansowe Chromatech Ultra pozwalają na obniżenie tego wskaźnika w oknach o kolejne 0,2 W/m2K. Osiągnięcie tak dobrych wyników możliwe jest dzięki zastosowaniu opatentowanej technologii łączącej stal nierdzewną z tworzywem sztucznym.

Wspólnym mianownikiem szkieł z Guardian Częstochowa i ramek z Alu-Pro jest również dostępność w wielu wersjach kolorystycznych, co umożliwia zastosowanie ich w najciekawszych projektach architektonicznych. Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

flypr

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »